Facebook Google+ Twitter

Rodziny działaczy PSL zdominowały państwową agencję. Skala nepotyzmu bezprecedensowa

Kancelaria Premiera skontrolowała Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z jej ustaleń wynika, że instytucja jest zdominowana przez działaczy PSL, ich znajomych i rodziny. Blisko połowa pracowników ma powtarzające się nazwiska, a prawie 30 proc. kierownictwa ma w ARiMR członków rodziny.

 / Fot. materiały prasoweDo 22-stronicowego raportu dotarła "Rzeczpospolita". Skala nepotyzmu w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest bezprecedensowa. ARiMR została skontrolowana po tzw. "aferze taśmowej" przez Kancelarię Premiera. Z raportu wynika, że w instytucji pracują całe rodziny, przy zatrudnieniu faworyzowani są członkowie PSL.

"Potwierdziła się wysoka skala zatrudnienia w Agencji członków rodzin. Ujawniono przypadki nepotyzmu i kumoterstwa polegającego na faworyzowaniu krewnych i znajomych przy zatrudnianiu, awansowaniu i nagradzaniu" - czytamy w dokumencie. 28 proc. kierownictwa (23 z 81 osób) miało w agencji członków rodziny, a na 3629 pracowników, 1707 osób posiada powtarzające się nazwiska. 206 mieszka pod tymi samymi adresami.

Oprócz tego kontrola wykazała awanse bez odpowiednich kwalifikacji, konflikty interesów, faworyzowanie powiązanych z działaczami PSL fundacji. "Osoby kierujące ARiMR zajmowały kluczowe stanowiska w stowarzyszeniach Białopodlaska Lokalna Grupa Działania (BLGD) i Integracyjne Centrum Edukacji i Kultury (ICEiK) w Międzyrzecu Podlaskim, którym ARiMR (...) przekazywała pieniądze" - czytamy. ARiMR faworyzowała Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA przy organizacji szkoleń. Fundacja otrzymała od agencji 21 mln złotych.

Sprawa została przekazana do CBA. Biuro przygotowało zawiadomienie o przestępstwie, które zostało skierowane do Prokuratora Generalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Brawo dla kancelarii, niemalże odkryli Amerykę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogonić ich (PSL) od koryta i po roku skończą jak samoobrona. !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To chyba nikogo nie dziwi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.