Facebook Google+ Twitter

Rodziny ofiar katastrofy pod Smoleńskiem wyruszą na pielgrzymkę

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, które planują udział w pielgrzymce do miejsca tragedii, uruchomiły już stronę internetową poświęconą tej inicjatywie.

 / Fot. http://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/26/770/1/m1116842081.jpgJak podaje Kancelaria Prezydenta, 10 października 2010 r. (niedziela) małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska wraz z rodzinami ofiar katastrofy samolotu Tu-154M, poleci do Smoleńska i do Katynia w pielgrzymce rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Rodziny ofiar oraz Anna Komorowska wezmą udział w nabożeństwie ekumenicznym na miejscu katastrofy w Smoleńsku oraz w modlitwie w Lesie Katyńskim.

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, które planują udział w pielgrzymce do miejsca tragedii, uruchomiły już stronę internetową poświęconą tej inicjatywie. Pielgrzymka wyruszy do Smoleńska 10 października, sześć miesięcy po tragicznej katastrofie.

Na stroniesą aktualne informacje dotyczące przygotowań do wyjazdu, wnioski wizowe do pobrania oraz informacje praktyczne skierowane do rodzin ofiar, które zechcą wziąć udział we wspólnym wyjeździe.

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że "całym sercem i całą duszą" popiera inicjatywę wyjazdu rodzin ofiar katastrofy z 10 kwietnia z pielgrzymką do Smoleńska i zabrania tam krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. Zaproponowali to bliscy 28 ofiar.

Bronisław Komorowski uznał, że "trafnym pomysłem" był list rodzin z prośbą o wsparcie, skierowany do jego żony. W jego ocenie w ten sposób rodziny zaznaczyły swój dystans do "sfery czysto politycznej".

Wśród sygnatariuszy listu do prezydentowej są bliscy: gen. Franciszka Gągora, gen. Andrzeja Błasika, płk rez. Zbigniewa Dębskiego, gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego, adm. Andrzeja Karwety, Stanisława Jerzego Komorowskiego, Barbary Maciejczyk, Justyny Moniuszko, gen. dyw. Stanisława Nałęcz-Komornickiego, księdza gen. brygady Adama Pilcha, gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, mjr Arkadiusza Protasiuka, Andrzeja Przewoźnika, Bronisławy Orawiec-Loeffler, Andrzeja Kremera, Mariusza Kazany, Jolanty Szymanek-Deresz, Izabeli Jarugi-Nowackiej, Arkadiusza Rybickiego, Stanisława Mikkego, Pawła Janeczka, Jacka Surówki, Leszka Solskiego, Tadeusza Lutoborskiego, Andrzeja Sariusz-Skąpskiego, Dariusza Jankowskiego, Katarzyny Piskorskiej i Janusza Krupskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.