Facebook Google+ Twitter

Rodziny ofiar katastrofy w Smoleńsku w programie Tomasza Lisa

W poniedziałek oglądałam w TVP2 program "Tomasz Lis na żywo". Prowadzący rozmawiał z uczestniczkami pielgrzymki rodzin ofiar wypadku samolotu rządowego w Smoleńsku.

W poniedziałek oglądałam w TVP2 program "Tomasz Lis na żywo". Prowadzący rozmawiał z uczestniczkami pielgrzymki rodzin ofiar wypadku samolotu rządowego w Smoleńsku. Pielgrzymka odbyła się w 10 października 2010 r., pół roku po tragedii. Pomysłodawczynią tej pielgrzymki była Pani Ewa Komorowska, wdowa po Stanisławie Komorowskim. W programie Tomasza Lisa brały udział panie Ewa Komorowska i Pani Marta Murzańska-Potasińska, wdowa po gen. Włodzimierzu Potasińskim. Obie Panie opowiadały o wrażeniach z tej pielgrzymki. Uczestnicy pielgrzymki obawiali się najbardziej przechodzenia obok brzozy, o którą zaczepił samolot podczas podchodzenia do lądowania, oraz oglądania wraku samolotu. Na miejscu odbyła się Msza św. w intencji ofiar, którą sprawowało 4 księży. Pielgrzymi byli pod wielkim jej wrażeniem. Na zakończenie rozmowy z Tomaszem Lisem, Ewa Komorowska i Marta Murzańska-Potasińska stwierdziły, że mimo wcześniejszych obaw ta pielgrzymka pomogła im podnieść się na duchu, poczuły się spokojniejsze po raz pierwszy od momentu tragicznego wypadku. Poza tym Panie opowiadały jak sobie do tej pory radziły z traumą po nagłej śmierci mężów.

Pani Marta Murzańska-Potasińska przed lotem do Smoleńska otrzymała zdjęcie swojego męża, które oprawiła w ramki i wzięła ze sobą na pielgrzymkę, mocno je przytulając do siebie. Panie były zadowolone, że pojechała z nimi Pierwsza Dama, Anna Komorowska, a na miejscu spotkała się z nimi żona prezydenta Rosji, Swietłana Miedwiediew i modliły się z nimi.

Muszę stwierdzić, że bardzo podobała mi się ta rozmowa Tomasza Lisa z Ewą Komorowską i Martą Murzańską-Potasińską. Była spokojna, bez przekrzykiwania się nawzajem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Piotr Wódkowski
  • Piotr Wódkowski
  • 15.01.2011 19:03

Rozumiem tylko rodziny ofiar występujące w zgodzie z rządową linią nt. katastrofy smoleńskiej będą przez państwa uważane za "godnie cierpiące".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2010 15:23

Podziwiam Ewę Komorowską - przeżyła dramat rodzinny, a jak godnie potrafi się zachować i znaleźć.
Szukajmy takich ludzi, są wartościowi i powinni być wzorem do naśladowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z moich obserwacji wynika, że rodziny, o ktorych mowa podjęły próbę zamkniecia jakiegoś rozdziału żałoby, bez krzyków i epatowania pretensjami
w stylu "moja krzywda najkrzywdziejsza".
Pani Ewa Komorowska stanowi wzór kultury, taktu i eleganckiej powściągliwości zarówno w działaniach jak i publicznych wypowiedziach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2010 13:55

Cała przyjemność po mojej stronie :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję Panom za życzliwe komentarze do mojego artykułu.
Wanda Szpetman

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2010 12:36

W każdej sytuacji należy pamiętać, że jest się człowiekiem rozumnym, a w swoim rozmówcy powinno się widzieć partnera, nie wroga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielu cieriących ludzi zatruwa otoczenie manifestacją swego bólu i często stara się go wykorzystać w wygrywaniu swoich roszczeń. W przywołanym przez Panią programie wdowy uczły nas, jak z godnością można się ze swoim bólem dzielić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.