Facebook Google+ Twitter

Rodziny ofiar: Zachowanie Palikota generuje u nas dodatkowy ból

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-07-23 18:42

- Prokuratura traktuje nas jak zło konieczne, a nie jak sojuszników - mówiła podczas piątkowego spotkania z parlamentarnym zespołem ds. katastrofy smoleńskiej żona jednej z jej ofiar, Magdalena Merta. W posiedzeniu nie uczestniczył Janusz Palikot (PO).

 / Fot. PAP/EPAOprócz żony wiceministra kultury Tomasza Merty w piątkowym spotkaniu z zespołem wzięli też udział: Andrzej Melak, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka oraz Jerzy Mamontowicz i Irena Kazimierczuk - brat i siostra Bożeny Mamontowicz-Łojek, szefowej Polskiej Fundacji Katyńskiej i założycielki Federacji Rodzin Katyńskich.

Przed rozpoczęciem spotkania z zespołem Merta, w towarzystwie Macierewicza, złożyła u marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny list, w którym Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010 prosi marszałka o wyciągnięcie konsekwencji wobec Janusza Palikota (PO) za - jak napisano - znieważanie ofiar tragedii smoleńskiej i ich rodzin.

Żona wiceministra kultury Tomasza Merty odczytała ten list podczas posiedzenia zespołu piśmie czytamy też, że "są pewne granice, których przekroczenie powinno wiązać się z konsekwencjami administracyjno-prawnymi i że prawo to obowiązuje też posłów partii, która rządzi w imieniu Polaków". - Odwołujemy się też do pana sumienia, pytając, czy chciałby pan, żeby ktokolwiek wyśmiewał pańskie zmarłe dziecko lub żonę. Prosimy o odpowiedź i realizację naszej prośby - powiedziała Merta, czytając pismo skierowane do marszałka.

Palikot nie wziął udziału w posiedzeniu zespołu, choć wcześniej deklarował taka wolę, bo - jak tłumaczył w piątek - posiedzenie zespołu przeniesiono z godzin porannych na godz. 14.30, a on w tym czasie miał zaplanowaną wizytę w Chełmie. Macierewicz tłumaczył zaś, że spotkanie zespołu zostało opóźnione na prośbę rodzin ofiar.

Czytaj więcej: polskatimes

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

I pewnie mentalnie b. sie rozni od niejakiego Macierewicza?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.07.2010 20:44

Poseł Palikot jeste tzw"taranem" PO , osobą odpowiedzialną za ataki i inne odbiegające zachowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Rodziny ofiar: Zachowanie Palikota generuje u nas dodatkowy ból

I pewnie byly tam rodziny wszystkich ofiar...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skład prezydium zespołu jest pierwszorzędny... obersturmprzewodniczacy Macierewicz, posłana Cośtam Cośtam i krzykliwa polonistka. Oj, będzie się działo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.