Facebook Google+ Twitter

Rodziny ofiar zadecydują 9 października czy zabrać do Smoleńska krzyż

Rodziny ofiar katastrofy pod Smoleńskiej, zadecydują w głosowaniu czy zabrać na pielgrzymkę do Smoleńska krzyż, który znajduję się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

 / Fot. PAPDecyzję w sprawie zabrania krzyża, rodziny ofiar podejmą dzień przed piegrzymką do Smoleńska, czyli 9 października - informuje Paweł Deresz. Według niego nie ma mowy o pozostawieniu go na miejscu katastrofy. Ma on wrócić wraz z piegrzymami.

Pomysł zabrania krzyża poparło 28 rodzin. Wzbudził on jednak kontrowersje. Swój zdecydowany sprzeciw wyraziła między innymi Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim.

Jednodniowa pielgrzymka odbędzie się 10 października, dokładnie pół roku po katastrofie. Patronat nad nią objęła Pierwsza Dama, Anna Komorowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

zbud
  • zbud
  • 27.04.2011 10:25

co znów za manipulacje KRZYŻEM -czy On jest czyjąś zabawką , czy politycznym narzędziem???
Może by wreszcie ktoś się za to wziął i sprawę uporządkował.!! Wydaje mi się ,że za to płacimy /jako wierni /-biskupom
.Ale ci cwaniacy ,też wiedzą jak na tym zarobić -nic nie robiąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2010 02:35

>Co do patronatu to żałuję, że nie objęła go Marta Kaczyńska.

Dajcie Państwo spokój Marcie Kaczyńskiej. Dziewczyna straciła dwoje rodziców! Przeżyła traumę. Pewnie dlatego miesiąc po tragedii urządziła sobie i swoim córkom rodzinną terapię w GALI, gdzie można było ją podziwiać, jak je truskawki podawane przez męża Marcina.
http://www.gala.pl/gwiazdy/wywiady/zobacz/viewpointer/1/artykul/marta-kaczynska-dubieniecka-i-marcin-dubieniecki-teraz-jestesmy-mocniejsi.html
Terapia nie zadziałała, bo Jarosław nie pozuje już wspólnie z Martą i wnuczkami brata do zdjęć. Stosunki powróciły do poziomu sprzed katastrofy. Nie pomogły truskawki. Dlatego nie z głowie jej jakieś "patronaty", "krzyże", "pielgrzymki". Marcin Dubieniecki kupił ostatnio ferrarri. Może to jest teraz bliższe jej sercu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2010 01:54

Pani Alinko,

niestety, "krzykacze", czyli osoby żądające rozdzielenia KK od Państwa w tym dniu normalnie pracują. Nie otrzymają dnia wolnego (pełnopłatnego) aby wraz z rodzinami ofiar (które zapewne otrzymały dzień wolny na nasz koszt) polecieć na pielgrzymkę i "krzyczeć" jak to pani określa. Poza tym, przypominam, że rozdziału klech od rządu chce większosć Polaków, gdyby ta większość Polaków poleciała z panem Dereszem to nie miałby kto pracować, a jeden dzień wyjęty z polskiej gospodarki mógłby panią pozbawić emerytury.

ALE -
słyszałem, ze wraz z pielgrzymowiczami poleci dwóch piewców miłości: Wojciech Cejrowski i Jan Pospieszalski. Będą śpiewać pieśni, adorować krzyż, chlapać wodą święconą na Ruskich, a na swoich barkach mają ponoś nieść biskupa. Takie są plany. Niestety, biskupi nie zdecydowali jeszcze ostatecznie który z nich będzie wyniesiony pod niebiosa na barkach piewcy miłosci Cejrowskiego i piewcy miłości Pospieszalskiego.

Nieoficjalnie mówi się, że będzie to ten sam biskup, który - wbrew wyznawanej przez samego siebie religii - zezwolił na unieważnienie kościelnego sakramentu łączącego Cejrowskiego i jego pierwszą żonę. Podobno, wyniesienie tego biskupa pod niebiosa ma być gestem podziękowania w jego kierunku za uwolnienie z kajdan niewygodnego sakramentu małżeństwa.
Kiedyś publicznie wyzywał ludzi od "portowych dziwek", dziś klęczy - też publicznie - z różańcem w ręku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa jestem, czy do Smoleńska razem z panem Dereszem i rodzinami uda się grupa krzykaczy antykrzyżowych obwożona po Polsce i znana z okrzyków >gdzie jest krzyż?! Do kościoła! Nie chcemy Krzyża! itp. < Gdyby pojechali tam się >pomodlić< może wreszcie władza coś by z nimi zrobiła? A może władza nic o nich nie wie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogdan Kaleta
  • Bogdan Kaleta
  • 29.09.2010 15:35

Raczej 10 października, bo w kwietniu minie rok od katastrofy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daniela a kto mówił żeby nie upolityczniać krzyża? Potem chyc chyc i p.Komorowska zaskoczyła. No ale to nie Polityka?(:

Komentarz został ukrytyrozwiń

NIepokoi mnie fakt że Rodziny w tak małej liczbie chcą decydować o zabraniu lub nie Krzyża. Ich prawo do Krzyża nie jest 100%. Znowu się zacznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miejmy nadzieję, że decyzja dotycząca zabrania krzyża zapadnie w pokojowej atmosferze, wzajemnego poszanowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.