Facebook Google+ Twitter

Rodziny pasażerów Airbusa udadzą się na miejsce katastrofy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-02 12:37

Rodziny pasażerów francuskiego Airbusa A330 będą mogły udać się na miejsce katastrofy. Trwają poszukiwania szczątków samolotu w obszarze, gdzie spadł do Atlantyku.

Jean-Louis Borloo, francuski minister środowiska, odpowiedzialny również za kwestie transportu, powiedział Agence France Presse, że państwo zorganizuje przejazd do obszaru katastrofy dla tych członków rodzin ofiar, którzy wyrażą takie życzenie.

Minister przypomniał, że Nicolas Sarkozy spotkał się już z krewnymi ofiar na paryskim lotnisku i że przyjmie ich ponownie w Pałacu Elizejskim, prawdopodobnie w poniedziałek.

Jean-Louis Borloo podkreślił, że na razie najważniejszą sprawą są poszukiwania na miejscu katastrofy. Minister był pytany przez dziennikarzy między innymi o informacje pochodzące z brazylijskiej kompanii lotniczej TAM.

Pilot tej kompanii zauważył "pomarańczowe plamy" na Atlantyku, prawdopodobnym w obszarze katastrofy. Mogły to być płomienie. Jean-Louis Borloo powiedział, że miejsce, gdzie plamy były widziane, odpowiada trasie lotu Airbusa, ale przyznał, że trzeba kontynuować poszukiwania.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.