Facebook Google+ Twitter

Rodziny smoleńskie w parlamencie. Wchodzi Gosiewska, odpadła Kurtyka

W Sejmie i Senacie zasiądą przedstawiciele rodzin smoleńskich, m.in. Beata Gosiewska, Jacek Świat, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska. Zabraknie natomiast Pawła Deresza, Barbary Dolniak i Zuzanny Kurtyki.

W parlamencie zasiądą przedstawiciele rodzin smoleńskich. Kto? Beata Gosiewska, Jacek Świat, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska. W Sejmie i Senacie zabraknie m.in. Pawła Deresza, wdowca po Jolancie Szymanek-Deresz, Barbary Dolniak i Zuzanny Kurtyki, wdowy po prezesie Instytutu Pamięci Narodowej.

Jak podaje TVN24, największy powód do radości ma Beata Gosiewska, której zaufało 52 tysiące mieszkańców Kielc. Wdowa po Przemysławie Gosiewskim zdobyła ponad 37 proc. głosów. Świętować może także Jacek Świat, na którego zagłosowało ponad 13 tysięcy osób oraz Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska - 14 tysięcy Polaków.

Czytaj także: Najnowsze wyniki wyborów: PO - 39 proc., PiS - 30. Palikot 10 proc.

Powodów do radości z pewnością nie mają Paweł Deresz oraz Zuzanna Kurtyka. Paweł Deresz, choć otrzymał ponad 17 tysięcy głosów, zajął w Płocku czwarte miejsce. Przegrał z Markiem Martynowskim, Erykiem Smulewiczem i Michałem Boszko. Zuzanna Kurtyka, która starała się w Krakowie o fotel w Senacie, otrzymała najwięcej głosów ze wszystkich członków rodzin smoleńskich - ponad 60 tysięcy. Kandydat Platformy Obywatelskiej, Janusz Sepioł, uzyskał jednak 20 tysięcy więcej.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.10.2011 19:43

A'propos Gosiewskiej I:

2008 rok (o byłym mężu):
- Od 11 lat nie jesteśmy razem, ale formalny rozwód dostaliśmy dopiero w 2000 roku. Pan Gosiewski przez ten cały czas w ogóle nie interesował się swoim synem. Płaci co prawda alimenty, ale są one niewysokie.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/od-11-lat-nie-interesuje-sie-synem_73173.html

2011 rok:
walczy o godne upamiętnienie ofiar pod namiotem Solidarni 2010: http://www.malgorzatagosiewska.pl/wp-content/uploads/2011/09/dsc_3107_t2-300x198.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2011 19:29

Pani Marto, da się :)

Proszę obejrzeć serial The Borgias i zobaczyć, ile ciastek można zjeść, wypluć, i zjeść ponownie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małe uzupełnienie do komentarza. Zgodnie z wersją dla naiwnych partia powinna być uczciwa wobec wyborców i postępować zgodnie z głoszonymi zasadami.
Religia katolicka ma to do siebie, że nie da się "zjeść ciastko i mieć ciastko" - nie ma w niej miejsca na relatywizm. Nie da się pogodzić promowania w Radiu Maryja osoby, która wg zasad tej religii żyła w konkubinacie z żonatym mężczyzną, z podpisywaniem się pod słowami Benedykta XVI:
"Każda nadzieja na odnowę społeczeństwa, która nie jest oparta na zgodnych z Bożym planem małżeństwie i rodzinie, jest skazana na porażkę".

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Rozumiem Panie Łukaszu, ale to nie oznacza, że nie mogę się do niej odnieść przez pryzmat swojego wcześniejszego komentarza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Partia stojąca na straży wartości chrześcijańskich powinna była wesprzeć wyłącznie kampanię p. Małgorzaty Gosiewskiej - jedynej wdowy po p. Gosiewskim w świetle Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2011 18:55

Pani Paulino, to była moja wolna myśl, nie odnosząca się do Pani wypowiedzi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Panie Łukaszu, nigdzie nie powiedziałam, że trzeba ich nagradzać, bo są członkami rodzin ofira katastrofy. Odniosłam się tylko do wykazywania się polityków. Tylko tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
as
  • as
  • 10.10.2011 18:24

-
studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2011 17:46

Najpierw była zwykłym urzędnikiem, potem nałożnicą Gosiewskiego i "awansowała" do wyższego urzędu. Potem została żoną; radną; a teraz senatorem.

3mam kciuki za zbliżające się wybory do europarlamentu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu - pani Gosiewska II. została senatorem(ką);http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110719/WYBORYPARLAMENTARNESWI01/289139389
"Beata Kempa: - Nie proponowałam pani Beacie startu do Sejmu. Przedstawiłam tylko wersję do Senatu, zgodnie z oczekiwaniami komitetu politycznego. Rozmowy dotyczyły wyboru okręgu. Sugerowałam pani Gosiewskiej okręg południowy."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.