Facebook Google+ Twitter

Rodziny wciąż poszukują bliskich. Telefon z Krakowa…

Jan Dunikowski, mieszkaniec Bielska Podlaskiego, jako najstarszy w rodzinie, gromadzi wszystkie informacje dotyczące jego najbliższych. Dowiedział się, że w sprawie Stasiewiczów i Siergiejuków był telefon z Krakowa…

 / Fot. Jerzy KirzyńskiMłodzi mieszkańcy Bociek, ani Starowsi do których dodzwonił się mieszkaniec Krakowa - na prośbę znajomego z Kijowa- nie pamiętają rodzinnych koligacji swoich sąsiadów, którzy przed laty wyjechali z rodzinnej wsi. Nie zapamiętali ani też nie zapisali nazwiska swego rozmówcy.

- W 1915 roku w Rosji znaleźli się nasi pradziadkowie i dziadkowie- wspomina J. Dunikowski. - Koło Charkowa Mokryna Stasiewicz wyszła za mąż za Pawła Siergiejuka, w 1919 roku urodziła się Luba, moja matka.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPradziadkowie zmarli i nie wiemy gdzie ich groby. Na Ukrainie pozostała siostra babki/ nie pamiętam imienia/ Stasiewicz, która została żoną mieszkańca Kijowa oraz jej brat Władysław Stasiewicz. Moi rodzice byli z nimi w listownym kontakcie, ale później listy już nie nadchodziły.

Ucieszyłem się ze swoim bratem i siostrami, że ktoś z Krakowa w porozumieniu z mieszkańcem Kijowa, po takim długim okresie milczenia, dopytywał o Stasiewiczów i Siergiejuków ze Starowsi, gmina Boćki.

Może Wiadomości24.pl pomogą nam połączyć zerwane więzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.