Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16956 miejsce

Rogacz zaatakował w Lipnicy Dolnej

Chwile grozy przeżyła 18-letnia mieszkanka gminy Brzyska, którą niespodziewanie zaatakował napastnik wyposażony w tyki, dwie odnogi i grot. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, na szczęście skończyło się na siniakach.

 / Fot. Wikipedia/ T. SzczasnyDo zdarzenia doszło rano, około szóstej.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kobieta szła polną drogą w kierunku przystanku autobusowego.

W pewnym momencie na jej drodze staną samiec sarny. Kozioł zaatakował pokrzywdzoną porożem. Kobieta zdołała telefonicznie wezwać na pomoc członków rodziny, którzy szybko przybiegli na miejsce i przegonili agresywne zwierzę.

- Na miejsce wezwano kartę pogotowia, która zabrała pokrzywdzoną do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań  / Fot. Archiwum KWP Rzeszówlekarskich, okazało się że 18-latka nie doznała poważnych obrażeń - oznajmił oficer prasowy komendanta Policji w Jaśle komisarz Łukasz Gliwa.

„W kwietniu rudle rozpadają się, gdyż ciężarne kozy oddalają się, aby znaleźć spokojne miejsce do okocenia się. Przebywają tam z koźlakiem przez kilka tygodni. Kozły natomiast w tym czasie poszukują stałej ostoi na okres rui - przeczytałem w „największym polskim serwisie łowieckim”.

Kozły oznaczają granice swojej ostoi zapachem wydzielanym przez gruczoły, bronią dostępu swojej ostoi innym kozłom, tolerują natomiast przebywanie tam kozy, ale bez koźlaka.

Na kozły poluje się od 11 maja do 30 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No cóż...ten napastnik był tam przed człowiekiem...to jego miejsce życia Współczuję pokrzywdzonej nic jak czytam się nie stało więc bez afery proszę sztucznie jak sądzę tworzonej przez nasze służby."Miliony wciąż potrzebują sensacji"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.