Facebook Google+ Twitter

Roger Zelazny: Dziewięciu książąt Amberu (Nine Princes in Amber)

Zielone oczy, ciemne włosy, łuskowe rękawice, miecz przy boku i peleryna spięta klamrą. Oto Corwin, książę Amberu... Przeżył kilkaset lat na Ziemi, a dziś wraca, by walczyć o tron prawdziwego świata.

Kroniki Amberu t.1 - tzw. "Kroniki Corwina" zawierające: Dziewięciu książąt Amberu, Karabiny Avalonu, Znak jednorożca, Ręka Oberona, Dworce Chaosu. / Fot. Zysk i S-kaZesłany do Cieni poprzez czas i przestrzeń bohater budzi się pewnego dnia w szpitalu na Ziemi. Nie pamięta własnej przeszłości, lecz wie, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Wysłannicy Amberu usiłują powstrzymać Corwina - prawowitego następcę tronu - przed powrotem do prawdziwego świata, gdyż zgodnie z prawem musi on najpierw uporać się z niezwykłą rzeczywistością oraz pokonać demonicznych morderców. Największymi i najgroźniejszymi przeciwnikami okazują się jednak członkowie rodziny królewskiej. Mimo więzów krwi snują intrygi przeciw sobie i nie przebierają w środkach w walce o tron Amberu. [z katalogu wydawcy Zysk i S-ka]

Jedyny świat, o który warto walczyć, to Amber. Pozostałe, w tym nasz, są tylko jego odbiciami, cieniami (wszechświatami równoległymi). Droga do zwycięstwa biegnie właśnie przez nie... Mówi się, że wszystko jest gdzieś w Cieniach, czyli pomiędzy Amberem i Dworcami Chaosu, które powstały na początku. Przekonamy się o tym śledząc dążenia Corwina do odzyskania korony.

Roger Zelazny (1937-1995), amerykański pisarz science-fiction i fantasy. Zdobywca wielu renomowanych wyróżnień, w tym sześciokrotnie Hugo Award, trzykrotnie Nebula Award i dwukrotnie Locus Award, uważany jest powszechnie za prekursora wielu popularnych obecnie odmian fantastyki.

Okładka wydania anglojęzycznego / Fot. Amelia S. Edwards, na licencji http://en.wikipedia.org/wiki/File:Nine_princes_in_amber.jpgPierwszy tom cyklu "Kroniki Amberu" oryginalnie wydany został w 1970 roku. W Polsce po raz pierwszy w 1989 roku, w przekładzie Blanki Kluczborskiej (wspólnie z cz. II cyklu w przekładzie Piotra Cholewy), a następnie kolejno w 1994, 1999 oraz w 2010 r w ramach tzw. "Kronik Corwina". Jest wybitną, nieszablonową serią fantasy, obowiązkową dla wszystkich wielbicieli gatunku. Niezaprzeczalny klasyk...

Na podstawie cyklu w 1991 r. powstała gra fabularna (RPG) Amber Diceless Roleplaying Game (Amber DRPG), opierająca się na systemie Ericka Wujcika - stworzonym we wczesnych latach osiemdziesiątych.

Rok wydania: 1989, 1994, 1999, 2010
Wydawnictwo:Państwowe Wydawnictwo Iskry, Zysk i S-ka Wydawnictwo S.C
ISBN: 83-207-1206-8, -, 83-7150-639-2, 978-83-7506-250-2
Cykl: Amber
Tytuł oryginału: Nine Princes in Amber
Tłumaczenie: Blanka Kluczborska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielebor
  • Wielebor
  • 25.10.2010 18:23

Bardzo fajnie mi się czytało tą książkę. Polecam ją każdemu bo zabiera nas w niezwykły świat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.