Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29775 miejsce

Roger Zelazny "Widmowy Jack" (Jack Of Shadows)

"Jestem Widmowy Jack. Władca Strażnicy Cieni, złodziej, który skrada się w ciszy i półmroku. Zostałem ścięty w Igles i ponownie powstałem z Otchłani Łajna w Glywe". To tylko fragment powieści Rogera Zelaznego, nominowanej w 1972 roku do nagrody Hugo. Od tamtej pory nie straciła nic na swej oryginalności.

Okładka do wydania anglojęzycznego. / Fot. Projekt okładki: Judith Loeser"[...]Wypiłem krew wampirzycy i pożarłem kamień. To ja złamałem Przymierze, fałszując imię w Czerwonej Księdze Łokci. To ja byłem więźniem klejnotu. Raz już wystrychnąłem na dudka Władcę Wielkiego Gniewu. Powrócę jeszcze, aby się na nim zemścić. Jestem wrogiem moich wrogów" (za notą wydawcy)

Dwa światy. Jeden oparty na technice i nauce, w którego wnętrzu - pod skorupą ziemi - drzemie żywioł ognia. Drugi na wskroś magiczny, a mimo to napędzany przez wielką machinę doglądaną przez mityczną istotę. Oba równie realne... dla Widmowego Jacka, który poprzez cień przemierza oba światy, by zdobyć tajemnicę największego z zaklęć. Tylko czy zemsta jest tego warta? O tym musicie przekonać się sami, sięgając do nominowanej do nagrody Hugo w 1972 r. powieści Rogera Zelaznego.

Osobiście powieść przeczytałem po raz pierwszy ładnych parę lat temu, a dobrą książkę oceniam po tym, że nawet po upływie paru lat stosunkowo dobrze pamięta się o czym była. Tak właśnie jest z w Widmowym Jackiem - kolejny raz biorąc ją do ręki, wciąż pamiętamy najciekawsze elementy jej fabuły, do których pragnie się wrócić.

Wydawca: Rebis
Okładka wydania polskiego / Fot. Projekt okładki: Jan MogiłaRok wydania: 1991
Liczba stron: 208
ISBN: 83-8520-208-0
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Jack of Shadows
Tłumaczenie: Jacek Jakuszewski


Roger Joseph Zelazny, amerykański pisarz science-fiction i fantasy, urodzony w Euclid w Ohio 13 maja 1937 r. Jego ojciec Joseph Frank Zelazny (Żelazny) był emigrantem z Polski, z miejscowości Rypin, a matka Josephine Sweet amerykańską Irlandką. Pisarz używał również pseudonimu Harrison Denmark. Zmarł 14 czerwca 1995 r.

Niskonakładowe wydanie klubowe tej powieści (tzw. drugiego, wewnętrznego obiegu na prawach rękopisu, w wysokości stu egzemplarzy), ukazało się w 1986 r. drukiem ZWZZ Piotrków Trybunalski zlec. 311/86.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

...A jakie są wasze ulubione powieści fantasy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.