Facebook Google+ Twitter

Rogowska, Uchow i Whiting zwycięzcami Pedro`s Cup 2011

To był emocjonujący wieczór w bydgoskiej hali "Łuczniczka". Rosjanin Ivan Uchow pobił rekord mitingu w skoku wzwyż, a Anna Rogowska najpierw pokonała Svetlane Fieofanową, a później próbowała pobić rekord Polski w soku o tyczce.

Pedro`s Cup 2011 / Fot. Maciej ŁykWczorajsze zawody rozpoczęły się od uroczystej prezentacji gwiazd przybyłych do Bydgoszczy. W świetle jupiterów licznie zgromadzonej publiczności pokazali się m.in. Anna Rogowska, Monika Pyrek, Karmen Bunikowska, Svetlana Fieofanowa, Robert Wolski, Iwan Uchow, Donald Thomas, Jarosław Baba oraz Rashid Ahmed Al-Mannai.

Konkurs skoku o tyczce rozpoczęła najmłodsza z reprezentantek Polski, Karmen Bunikowska. Zawodniczka AZS-AWFiS Gdańsk najpierw pokonała wysokość 4,00m a następnie w pierwszej próbie wyrównała swój rekord życiowy pokonując wysokość 4,20m. Niestety kolejne próby okazały się nieskuteczne i polka zakończyła swój udział w zawodach.

Słabo wczorajszy miting rozpoczęła Monika Pyrek. Polka dopiero w trzeciej próbie pokonała poprzeczki zawieszone odpowiednio na wysokości 4,30 m i 4,40 m. W tym samym czasie Anna Rogowska, Holly Bleasdale i Svetlana Fieofanowa bez problemu pokonały wysokość 4,40 m. Kolejne próby na wysokości 4,50 m okazała się nie do pokonania dla Pyrek i reprezentantka Polski zakończyła swój udział we wczorajszych zawodach na 4. miejscu. Chwilę później zawody skończyły się dla reprezentantki Wielkiej Brytanii, Holly Bleasdale, która ostatecznie skoczyła 4,50 m, wyrównując tym samy swój rekord życiowy. W turnieju pozostały więc Anna Rogowska i Svetlana Fieofanowa.

Rosjanka jako pierwsza pokonała wysokość 4,70m. Rogowska po pierwszym nieudanym skoku przeniosła poprzeczkę na 4,76 m. Po pierwszej nieudanej próbie, zawodniczka SKLA Sopot oddała bardzo dobry skok w drugiej próbie i objęła prowadzenie w zawodach. Rosjanka po dwóch nieudanych próbach na wysokości 4,76m w ostatnim skoku postawiła wszystko na jedną kartę. Chwilę później okazało się, że 4,82m jest nie do pokonania dla Fieofanowej i tym samym wiadomo już było, że to Rogowska wygra tą konkurencję bydgoskiego mitingu. Polka najpierw próbowała skoczyć 4,82 m, a w ostatniej skoku 4,84 m, ale niestety wszystkie próby okazały się nieskuteczne.

Konkurs skoku wzwyż mężczyzn przebiegał spokojnie do wysokości 2,20 m, choć i ten wynik okazał się nieosiągalny dla dwójki reprezentantów Polski, Wojciecha Theinera i Konrada Owczarka. Następnie poprzeczka zawisła na wysokości 2,24 m. Na tym etapie odpadli Jarosław Rutkowski, Rashid Ahmed Al-Mannai, Dusty Jonas, bracia Nicola i Giulio Ciotti i Victor Moya. W konkursie pozostało więc czterech skoczków. Pierwszy z zawodami pożegnał się, najlepszy, jak się okazało z Polaków, Robert Wolski. Zawodnik MKLA Łęczyca odpadł z dalszej rywalizacji z wynikiem 2,24 m. Wysokość 2,27 m okazała się ostatnią jaką pokonał reprezentant Czech, Jaroslav Baba.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.