Facebook Google+ Twitter

Rogowska wywalczyła minimum i jedzie na igrzyska w Londynie!

Anna Rogowska podczas swoich pierwszych zawodów w sezonie letnim skoczyła o tyczce 4,70 m i tym samym wywalczyła minimum PZLA, które zapewnia jej start na igrzyskach olimpijskich w Londynie!

Sonda

Czy Rogowska zdobędzie medal olimpijski w Londynie?

 / Fot. Erik van Leeuwen, GNU 1.2, wikipediaMistrzyni świata z Berlina (2009 r.) uplasowała się na najniższym stopniu podium w lekkoatletycznych zawodach, które odbyły się we francuskiej miejscowości Sotteville.

Najlepsza w całym konkursie była rekordzistka świata Rosjanka Jelena Isinbajewa z wynikiem 4,75. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Wielkiej Brytanii Holly Bleasdale - 4,70.

Z powodu kontuzji odniesionej na początku maja Rogowska była zmuszona do odwołania wszystkich startów, w których miała wcześniej wystąpić, łącznie z lekkoatletycznymi mistrzostwami Polski.

Ostatnie tygodnie były bardzo trudne dla rekordzistki Polski. Walczyła nie tylko z kontuzją i jej skutkami, ale także z czasem, aby wywalczyć przepustkę do Londynu. Ostatnie doniesienia są jednak pomyślne dla zawodniczki, ponieważ stan ścięgna Achillesa uległ znacznej poprawie i Rogowska postanowiła wziąć udział w mityngu we Francji. Był to jej pierwszy start po kontuzji. Mimo tego, że na razie stosuje technikę 14 kroków rozbiegu podczas oddawania skoków, zamiast 16, to może być z siebie bardzo zadowolona, ponieważ wynik 4,70 m zapewnił jej kwalifikację olimpijską.

"Jestem bardzo szczęśliwa! To był dla mnie trudny konkurs, bo praktycznie po raz pierwszy skakałam w tym roku na stadionie. Na pewno brakuje mi jeszcze czucia, ale na pewno się nie poddam. W ostatnich tygodniach, pomimo momentów zwątpienia, wciąż wierzyłam, że będę w stanie uzyskać wymagane minimum olimpijskie. Pragnę podziękować wszystkim, którzy dodawali mi sił oraz energii potrzebnej do walki z bólem i kontuzją. Moi energetyczni sponsorzy też się do tego przyczynili" - mówiła Rogowska, której słowa są cytowane w portalu sport.tvp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 11.07.2012 12:13

a pamietam jak pyrek zuchwale mówiła .. jak caryce zejdzie ze sceny{bo bedzie za stara} to ja wtedy bede rządzić i dzielić!! no i co??? prędzej odeszła w nicość pyrek i została nam tylko rogowska{dzielna dziewczyna!! i skromna}

Komentarz został ukrytyrozwiń

chyba na Igrzyska? Olimpiada to już jest a 27 zaczną się Igrzyska Olimpijskie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.