Facebook Google+ Twitter

Rogucki i Gąsiorowska we wspólnym projekcie. Spektakl "Płyń" będzie można zobaczyć w warszawskiej Stodole

26 i 27 lutego w Klubie Stodoła będzie można zobaczyć projekt „Płyń” w reżyserii Romy Gąsiorowskiej, stworzony na podstawie tekstu i muzyki Piotra Roguckiego.

 / Fot. materiały prasoweKoncert, spektakl i teledysk w jednym, spotkanie artystów z różnych dziedzin sztuki, otwarta forma oraz wybuchowa mieszanka temperamentów, osobowości i form artystycznych. Projekt „Płyń”, stworzony na podstawie tekstu i muzyki „J.P. Śliwa” Piotra Roguckiego oraz w reżyserii Romy Gąsiorowskiej będzie można zobaczyć już 26.02 i 27.02 w Klubie Stodoła.

Projekt „Płyń” jest formą sceniczną z muzyką na żywo, łączy w sobie różne dziedziny sztuki (teatr, muzyka, video-art, kolaż, film i performans). Materiały wideo połączone zostały tu z elementami dramaturgicznymi i treściami znanymi z mediów społecznościowych.

W niecodziennym projekcie spotkali się artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki, którzy mają nieograniczoną swobodę wyrazu – wszyscy są jego pełnoprawnymi współtwórcami. Całość powstała na podstawie tekstu i muzyki z albumu ,,J.P. Śliwa" Piotra Roguckiego. „Płyń” to pierwsza produkcja W-arte! Open Art Space - artystyczno-edukacyjnego projektu Romy Gąsiorowskiej.

„Płyń” to także otwarty dialog z publicznością nad zmieniającą się rolą artysty we współczesnym świecie, komentujący aktualne tematy poruszane przez media. Główny bohater, Jan Paweł Śliwa żyje w przeświadczeniu, że ma dokonać rzeczy wielkich. Bezskutecznie próbuje zaistnieć w świadomości tłumu, szuka swojego powołania i sposobu na wyrażenie siebie poprzez sztukę. Charakter nieudacznika i frustrata doprowadza go do aktu terrorystycznego, który traktuje jako dzieło sztuki. Twórcy „Płyń” starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, co jest ważne w świecie, w którym zanikają ideały, wiara i humanitaryzm.

- Chcemy z Piotrem Roguckim obnażyć model autorytarnego artysty, reżysera czy inscenizatora. Zaproponowałam twórcom wolność - artyści, którzy współpracują z nami, wkładają swoje autorskie pomysły. To artystyczna kombinacja, m.in. video-art, gdzie Agata Kulesza sama wyreżyserowała monologi matki czy teledyski autorstwa Michała Bojara, które są wariacją na temat współczesnej kondycji artysty w dobie Internetu. Przeplatamy to trashowymi filmami wideo w rożnych konwencjach właściwych Internetowi. Nazwaliśmy to dzieło koncertem/spektaklem/teledyskiem, ponieważ projekt daleki jest od samej formy koncertowej, natomiast nie jest to także inscenizacja tekstu – podsumowuje Gąsiorowska.

„PŁYŃ” - koncert/spektakl/teledysk 26 i 27 lutego 2017 / Klub Stodoła, godz. 20:30 Bilety dostępne na: ebilet.pl i stodola.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.