Facebook Google+ Twitter

Rok 1989 w Europie

Dziś rozpoczyna się festiwal multimedialny Sztuka dokumentu. Filmy dokumentalne, konferencje naukowe, wystawy fotograficzne – to tylko kilka propozycji przygotowanych przez organizatorów.

Logo / Fot. Organizator„Festiwal Sztuka Dokumentu „Rok 1989 w Europie” to cykl wydarzeń kulturalnych takich jak: dyskusje z twórcami, świadkami epoki i ekspertami, plenerowa wystawa fotograficzna i międzynarodowa konferencja naukowa o roli mediów w przełomie roku 1989 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego” - tłumaczą organizatorzy. Festiwal rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 30 listopada.

Tegoroczny festiwal pod hasłem: „Rok 1989 w Europie. Obraz - Pamięć - Zapis”, podzielony jest na 5 sekcji: Pamięć w obrazach, obrazy pamięci; Oni pamiętają, wy pamiętacie, ja pamiętam;
Solidarność i wrogość; Co zdobyliśmy w roku 1989?; Wieczory klubowe RETRO.

Celem festiwalu jest „upamiętnienie przełomowych wydarzeń roku 1989, pokazanie zmian ustrojowych w szerokiej perspektywie wydarzeń politycznych, artystycznych, a także codziennego życia mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej”.

W dniach 19-20 listopada w dawnym gmachu BUW-u zorganizowana zostanie konferencja naukowa pt. „Rok 1989 w Europie: Obraz - pamięć - zapis”. Zaś ostatniego dnia festiwalu odbędzie się ceremonia wręczenia nagród.

Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w 5 lokalizacjach: kinie Kultura, kinie Rejs, Domu Spotkań z Historią, w dawnym budynku BUW-u i klubie Kamieniołomy.

Organizatorami festiwalu są: Międzynarodowe Stowarzyszenie Przyszłość Mediów, Arkana Studio i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Szczegółowy program znajduje się na stronie festiwalu.

Sztuka Dokumentu: Rok 1989 w Europie
17-30 listopada
wstęp wolny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.