Facebook Google+ Twitter

Rok 2008 na drogach - policjanci podsumowują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-24 07:44

W 2008 roku było mniej wypadków samochodowych niż w roku poprzednim. Jednocześnie spadła ilość poszkodowanych i ofiar śmiertelnych tych zdarzeń drogowych.

Inspektor Jacek Zalewski z Komendy Głównej Policji powiedział, ze jest to dobra wiadomość, zważywszy na fakt, że w ubiegłym roku w Polsce przybyło półtora miliona samochodów.

Podczas warszawskiego spotkania przedstawicieli sekcji ruchu drogowego krajów Unii Europejskiej jego uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wszyscy zgodnie uznali, że w ruchu drogowym największe zagrożenie stanowią tzw "trzej zabójcy", czyli przekraczanie limitów prędkości, jazda po alkoholu oraz niezapinanie pasów bezpieczeństwa.

Policja zapowiedziała, że jeszcze w tym roku sekcje ruchu drogowego otrzymają kilkaset nowych radiowozów. Inwestycji nie zatrzyma prawie pół miliarda złotych długu, jaki policja ma do spłacenia za zeszły rok. Kilka dni temu Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk poinformował, że grudniowy dług policji wyniósł 480 milionów złotych. W związku z brakiem pieniędzy Komenda Główna zmuszona była negocjować z kontrahentami przesunięcie terminów wpłat. Matejuk zapowiedział, że policja nie będzie w najbliższym czasie planować nowych inwestycji.

Tymczasem Komenda Stołeczna otrzymała od Urzędu Miasta nowy pojazd, który będzie dbać o bezpieczeństwo na imprezach masowych i w razie klęsk żywiołowych. Auto będzie spełniać rolę mobilnego centrum dowodzenia. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz zapowiedziała, że Ratusz będzie chciał w dalszym ciągu finansować rozwój infrastruktury stołecznej policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.