Facebook Google+ Twitter

Rok 2009 najgorszym dla dziennikarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-17 12:00

Miniony rok był najgorszym od 30 lat dla dziennikarzy pracujących w niebezpiecznych miejscach na świecie. Tak wynika z raportu ogłoszonego przez Komitet Ochrony Dziennikarzy w Stanach Zjednoczonych. Miniony rok był bardzo zły pod względem śmierci przedstawicieli mediów - powiedział przedstwiciel Komitetu - Robert Mahoney.

Autorzy dokumentu "Ataki na prasę" piszą, że na całym świecie znacząco wzrosła liczba ataków na dziennikarzy. W Iranie po wyborach prezydenckich aresztowano co najmniej 60 dziennikarzy i blogerów. W Afryce wielu przedstawicieli mediów zmuszono do emigracji.

Przedstawiciel Komitetu Robert Mahoney powiedział, że obraz mediów na świecie jest coraz bardziej mroczny. - 70 dziennikarzy zostało zabitych w czasie pracy. Wielu z nich zginęło na Filipinach w końcu listopada. Ataki, zastraszanie i morderstwa są ogólną tendencją. Oceniamy, że trzy czwarte spośród ofiar to rozmyślne morderstwa. Dziennikarze stają się celem również w takich krajach jak Rosja.

Komitet Ochrony Dziennikarzy ocenia, że również w Afganistanie i Pakistanie praca dziennikarska jest obecnie sporym wyzwaniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.