Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7462 miejsce

Rok 2012. Czy Ziemi grozi przebiegunowanie?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-09-03 07:08

Za 6 lat świat ma przeżyć Armageddon! Czy rok 2012 to największy mit XXI wieku?

Kolega astrolog i tarocista z Warszawy, znany jest z tego, że chadzają do niego tak zwane „VIP-y i gwiazdy”. Znani politycy, sławni aktorzy, ludzie z pierwszych stron gazet. To człowiek dyskretny, nigdy nie zdradza tajemnic swoich klientów, za co bardzo go szanuję. A jednak kiedyś zrobił wyjątek i ujawnił mi jedną ze swoich tajemnic, która zresztą także jego samego wprawia w bezgraniczne zdumienie.

Otóż stawiając horoskopy różnym ludziom astrolog zauważył, że wszystkie one przewidują jakieś niesłychane „życiowe zamieszanie” za 6 lat. Wygląda to tak, jakby różnych ludzi akurat w 2012 roku miała spotkać wspólna „przygoda”, która dla jednych zakończy się szczęśliwie, a dla innych trochę mniej. Zapytałem astrologa, cóż takiego stanie się w roku 2012, ale unikał jednoznacznej odpowiedzi. Tłumaczył, że horoskop nie jest aż tak precyzyjny, by wskazać powód tego zamieszania, ale niewątpliwie stanie się coś, co zmieni bardzo dużo w życiu każdego z nas... Mój znajomy nie jest jedynym, który twierdzi, że za 6 lat wydarzy się coś ważnego. Na całym świecie zbliżąjący się 2012 rok powoli wywołuje niepokój. A wszystko zaczęło się od kalendarza Majów.

Punkt zwrotny



Ten tajemniczy lud zamieszkiwał Amerykę Środkową i w zasadzie nie wiadomo, skąd się pojawił i jak zniknął. Majowie pozostawili po sobie imponującą wiedzę matematyczną i astronomiczną, a warto przypomnieć, że potrafili posługiwać się liczbami rzędu miliardów. Do obserwacji nieba astronomowie Majów nie stosowali żadnych przyrządów, a mimo to bezbłędnie przewidywali różne zdarzenia, jak zaćmienie Słońca czy Księżyca lub zrównanie dnia z nocą. W wielkim mieście Chichen Itza wznoszono prawdziwe obserwatoria, które pomogły Majom stworzyć niezwykle dokładny kalendarz słoneczny. Problem w tym, że w roku 2012 ten kalendarz po prostu się kończy...

Na ten niepokojący fakt zwrócił uwagę belgijski pisarz, Patryk Geryl. Razem z Gino Ratinckx`em napisał [plik 0 lewa]książkę „Proroctwo Oriona rok 2012”, która stała się wydarzeniem w Europie Zachodniej. Autorzy postawili w niej niepokojącą tezę: za 6 lat czeka Ziemię przebiegunowanie, co dokładnie przewidzieli Majowie. Zresztą, nie tylko oni. W 2004 r. miałem okazję poznać osobiście Patryka Geryla w Chicago, gdzie przez tydzień rozmawialiśmy w zasadzie tylko o tym. Patryk przekonywał, że wręcz identyczne jak u Majów informacje znalazł w zapiskach starożytnych Egipcjan, a nawet w wierzeniach Sumerów. Wszędzie pojawiał się motyw roku 2012. Co wtedy może się stać? I to jest właśnie najciekawsze.


Komentarze (76):

Sortuj komentarze:

karolinape92
  • karolinape92
  • 28.07.2012 19:30

Nie bede tutaj pisać, czy wierze w to co przewidzieli Majowie, bo sama nie wiem co mam myslec, ale dlaczego wszyscy to wydarzenie, ktore ma miec miejsce w grudniu 2012 roku nazywają Końcem Świata? Przeciez wszędzie piszą o Przebiegunowaniu, które spotkało ziemie 11,5tysiąca lat temu, kiedy prawdopodobnie na ziemi był POTOP. Wtedy też nastąpił koniec świata? chyba nie, przecież ludzkość przetrwała. Myśle, że jeżeli spotka nas taka katastrofa, na wielką skale, trafniej będzie nazwać to nową epoką, a nie końcem świata. Póki co, trzymam do tego wielki dystans, pożyjemy zobaczymy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dokar
  • Dokar
  • 25.02.2012 13:27

A może Majowie byli na tyle świadomi że osiągnęli inną płaszczyznę egzystencji i co innego jest dla nich ważne a nie tylko kasa i posiadanie niezliczonej ilości przedmiotów, może dzięki tej świadomości potrafili tak wiele bez przyrządów bez ktorych my nie potrafimy się obyc

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia Merc
  • Kasia Merc
  • 30.12.2011 16:03

Po co szukać na siłę jakichś nadprzyrodzonych zjawisk i tak nie wiadomo kiedy koniec świata nastąpi, nikt tego nie wie. A ja proponuję zmienić kalendarz na taki http://tech.pgs-soft.com/2011/12/30/permanent-calendar-jeden-kalendarz-na-zawsze/ ciekawe czy wtedy jasnowidze by zrobili, gdyby każdy rok, był tak samo rozplanowany ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń
k iukmuu lioliul,oiy
  • k iukmuu lioliul,oiy
  • 29.12.2011 19:21

gldxsjfmvkjfnv;fd ffbv bfnn nbgh fb bdb fbgbg fbfb brn nfnmg fghbhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhtgffff gbuyhgtljfkbu7kjiul 98iuki7kiu7k uy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szymon Adamski
  • Szymon Adamski
  • 29.12.2011 19:12

Moim zdaniem powiniśmy wierzyć w przepowiednie Majów bo było to bardzo mądre plemie ,ale nie w 100% ,ponieważ koniec świata miał nastąpić już wiele razy!
Więc za nim będziecie pisiać takie rzeczy to się nad nimi najpierw zastanówcie!!!
Pozdrawiam;)!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Victor Vector
  • Victor Vector
  • 24.12.2011 23:40

Psychiatra przyjmuje od pon - pt w godz 10 - 14, na plebanii można za odpowiednia opłata otrzymac wsparcie duchowe, ale jajca.... hahahahahahahaha

Komentarz został ukrytyrozwiń
nieznana xd
  • nieznana xd
  • 08.09.2011 17:19

Ludzie, przecież te wszystkie rzeczy(3 wojna światowa, przebiegunowanie, gaz, asteroida itd.) niemogą się wydarzyć jednego dnia!Owszem może być jakieś silne zjawisko(np. zaćmienie słońca, które mogłoby spowodować ciemność) ale nie koniec świata.A jeśli chodzi o kalendarz majów, to oni przecież wygineli i dlatego się kończy, bo niezdążyli dalej napisać(a 2012 rok to tylko taki zbieg okoliczności).\

***.Wiara jest potrzebna, często jest prawdą, ale nie zawsze.***

Komentarz został ukrytyrozwiń
jolanta08
  • jolanta08
  • 05.09.2011 07:11

Do Trochelogiki:
Zgadzam sie co do tej "najbardziej sfalszowanej ksiegi swiata". Natomiast jesli chodzi o Matke Ziemie to raczej czlowiek ja sprzata udajac, ze Matka Ziemia robi to sama. Usuwa z niej to co dla nieo niewygodne. A skad wywodzi sie ten czlowiek..? I tu kolko zamyka sie!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Sadowski
  • Roman Sadowski
  • 03.05.2011 13:22

Magnetyzm,a siła grawitacji to zupełnie dwie inne sprawy.Słońce na planety oddziałuje siłą grawitacji,więc zmiana kierunku obrotu Ziemi nie powinna nastąpic.Ziemia posiada bieguny magnetyczne,ponieważ ma jądro plynne z zawartością żelaza,ale np o wielw większy Jowisz jest planetą Gazową,a jego średnia gęstośc jest mniejsza niż ziemska.8066

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldek heese.
  • Waldek heese.
  • 12.04.2011 06:46

W 2000 r tez miałbyc koniec świata w 2010 r miala byc epoka lodowcowa a w 21 maja tego roku ma byc wielka powódź tak pisało na wp.pl ja w to troche wierze a jak bedzie ten śmieszny koniec świata to sie upije i nic nie bede z tego pamietal lub polece na marsa:)