Facebook Google+ Twitter

Rok 2012 i koniec świata - prawda czy fałsz?

Zapewne większość z nas słyszała o roku 2012 i wiążących się z nim przewidywaniami o końcu świata. Oczywiście, jak zwykle zdania w tej kwestii są podzielone.

NASA and The Hubble Heritage Team (AURA/STScI) / Fot. NASA, Wikipedia na licencji free (GNU)Jedni uważają, że to, co kryją przepowiednie pozostawione przez jasnowidzów, poprzednie cywilizacje, ale i teorie współczesnych naukowców są prawdą, inni, że możliwe, iż rok ten przyniesie wielką zmianę, ale nasza cywilizacja nadal będzie istnieć. Uznają za możliwe na przykład ujawnienie się obcych cywilizacji. Pozostaje jeszcze jedna grupa - grupa sceptyków, którzy sądzą, że całe to zamieszanie wokół daty 21 grudnia 2012, to brednie wyssane z palca.

Jak już wcześniej wspomniałam, zamieszanie wokół 2012 powstało między innymi przez starożytne cywilizacje. Jedną z nich są Majowie, którzy to pozostawili kalendarz kończący się właśnie 21 grudnia 2012 roku. Prowadzili oni bardzo dokładne obserwacje nieba. Bardzo dziwny jest fakt, iż data ta zbiega się z datą katastrofy słonecznej i zmiany biegunów Ziemi wyznaczoną na podstawie wyliczeń współczesnych naukowców.

Cała ta sprawa przedstawiana jest jako wielka sensacja. Poszczególni autorzy książek o apokalipsie prześcigają się w publikowaniu coraz to nowszych pozycji, z coraz bardziej szokującymi faktami dotyczącymi zagłady ludzi i planety. Tutaj właśnie pojawiają się odbiorcy tych książek - my, zwykli ludzie, którzy nabieramy się na te wszystkie chwyty reklamowe, a czytając te bzdury podświadomie przekonujemy się do faktu, iż w roku 2012 nastąpi wielka katastrofa. Następnie kupujemy kolejne pozycje książkowe dotyczące tego, jak się przygotowywać, by przetrwać apokalipsę.

Przecież apokalipsa będzie końcem wszystkiego, więc niemożliwe jest, aby jakikolwiek człowiek ocalał. Poza tym jest jeszcze jedna ważna sprawa, a właściwie pytanie - czy my jesteśmy, aż tak egoistyczni, że naprawdę uważamy, iż właśnie w naszych czasach nastąpi koniec świata? Patrząc na obsesję 2012, to odpowiedź jest chyba jednoznaczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

F.J.Sebastian
  • F.J.Sebastian
  • 26.05.2011 20:03

Do Raptus . Masz jaja . szkoda że tak mało osob zdaje sobie z tego sprawe . powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
raptus
  • raptus
  • 01.05.2011 20:37

koniec świata już się dzieje a powodują to rządzący na całej naszej planecie.

NIECH KAŻDY Z WAS PRZYJRZY SIĘ CO ROBIĄ TZW.ELITY ?,KTÓRE MAJA WPŁYW NA GOSPODARKĘ ŚWIATOWĄ, FINANSE. TWORZĄ SOBIE ZABEZPIECZENIA FINANSOWE W POSTACI BANKÓW ŚWIATOWYCH, USTANAWIAJĄ SOBIE SWOJE DYREKTYWY - PRZEPISY I JE WDRAŻAJĄ POPRZEZ ŚWIATOWE RZĄDY- TWORZĄ PRZEPISY POD SWOJE DYKTANDO.a my ??????? jak te robaki które szczerza zęby na nową kulkę łajna do toczenia która wypadła królikowi z tyłka ZAJMUJEMY SIĘ WIEEEELKIMI AFERAMI TYPU JAK RUSKIE ROZWALIŁY TUPOLEWA( CHWAŁA PAMIĘCI TYM LUDZIOM), ZAJMUJEMY SIĘ AFERAMI I INNYMI MATACTWAMI "NASZEGO" RZĄDU KTÓRE SA NIGDY NIE WYJAŚNIANE ( JAK KOLEGA MOŻE DĄŻYĆ DO UKARANIA KOLEGI SKORUMPOWANEGO) JAK SAM BIERZE BONUSY DO REKI BĄDŹ WPŁACA NA KONTO. LUUUDZIE SPÓJRZCIE CO SIĘ DZIEJE NA TYM ŚWIECIE NA PROSTE RZECZY JAK PALIWO( CENY W GÓRĘ A JAKI JEST PODAWANY POWÓD - JAKIEŚ BZDURY TYPU KONFLIKT ZBROJNY W INNYM KRAJU-SUUPER MATACTWO.
JEŻELI SPOŁECZEŃSTWO SIĘ NIE OBUDZI TO ZOSTANIE ZNISZCZONE A PRZEZ CO?? PRZEZ PRAWO USTANOWIONE PRZEZ CHCIWYCH WŁADZY I PSYCHICZNIE NIEZRÓWNOWAŻONYCH "LUDZI" KTÓRZY UWAŻAJĄ SIĘ ZA ELITY. PAMIĘTAJCIE MY JAKO SPOŁECZEŃSTWO JESTEŚMY SILNI- ROZBICI - POLEGNIEMY. WIĘC ZAJMIJMY SIĘ TYM CO JEST WAŻNE W TYM ŚWIECIE A NIE GŁUPIMI WYPOWIEDZIAMI RZĄDZĄCYCH PRZED KAMERAMI TYPU KTO ILE SCHUDŁ ŻRĄC PRZY KORYCIE I PIERDZĄC W FOTEL POSELSKI/ SENATORSKI- ALBO ILE BIORĘ BĘDĄC EUROPOSŁEM...... A CO ROBIĘ DLA LUDZI?? CICHO SIEDZĘ I BOJE SIĘ ODEZWAĆ A DLACZEGO BOOO 1 NA 100 EUROPOSŁÓW POLSKICH ZNA JĘZYK ANGIELSKI.......... SAMI OCEŃCIE NA CZYM OPIERA SIĘ RZĄDZENIE I REPREZENTOWANIE LUDZKOŚCI

Komentarz został ukrytyrozwiń
don fabiorro a nie zorro
  • don fabiorro a nie zorro
  • 01.03.2011 20:22

a ja mysle ze huj w to wszystko zadna kometa asteroida czy nie wiem ufo sami sie wykonczymy jak tak dalej bedzie jezeli jednak to prawda to niech pierdolnie pierw w wiejska i tych baranow tam a pozniej niech sie dzieje wola nieba z nia sie zawsze zgadzac trzeba pozdro dla kumatych

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 15.02.2011 19:54

koniec jest bliski ale nie przez zmianę biegunów czy słońce ale przez nasz rząd i sytuacje. będzie coraz gorzej więc się sami wykończymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof
  • Krzysztof
  • 15.02.2011 15:10

"Nie wiem czy dotrwamy do tego czasu z powodu ocieplenia klimatu".
Nie dotrwamy? Za oknem jest -10 .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem czy dotrwamy do tego czasu z powodu ocieplenia klimatu. A jeśli nawet, to dla wielu będzie to łaska po zakończonym Euro :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy myśli inaczej o końcu świata, jednak przeważa chyba myślenie, że człowiek sam zginie i również jego bliscy i to nie wiadomo w jaki sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znowu koniec świata???... Ile razy można...

:)

Na PSRze był kiedyś taki gość, który co roku wyliczał że koniec świata przypada przynajmniej raz właśnie w tym roku... Jak mijała data to zaczynał kolejne wyliczenia...

Co do Majów to ich wyznaczanie "końca świata" miało chyba trochę inny wymiar. Ich kalendarz liczył się bowiem od jednego końca świata do drugiego - taki cykl... A ze na astronom chyba również znali się trochę, to nie dziwota że byli w stanie wyliczyć pewne astronomiczne anomalie które są w stanie dostrzec także nasi współcześni naukowcy.

I ostatnia sprawa... No właśnie - co oznacza "koniec świata"? Dla jednego cały świat ogranicza się do jednego pokoju, bloku, kilku przecznic, miasta, województwa, kraju, kontynentu, planety, układu słonecznego, galaktyki... O który więc koniec świata chodzi? I wówczas może - zależnie od doprecyzowania - niektórym dane będzie przeżyć kataklizm... To co np. było końcem świata dla dinozaurów, okazało sie początkiem dla ssaków...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.