Facebook Google+ Twitter

Rok 2015: subiektywny przegląd końców świata

Jak co roku w 2015 świat się skończy. Przynajmniej według niektórych. Nadchodzący rok nie zapowiada się może pod tym względem tak spektakularnie jak niedawny 2012, czy legendarny pod tym względem rok 2000, ale nudno na pewno nie będzie. Zobaczcie sami!

Według naszego ośrodka analitycznego, w 2015 największymi zagrożeniami dla życia i szczęścia na Ziemi będzie tetrada, Antychryst i III Wojna Światowa. Przekonajcie się sami.

Tetrada krwawego Księżyca

 / Fot. CC BY 2.0/Yellowstone National ParkW najbliższym roku zakończy się cykl czterech następujących po sobie w niewielkim odstępie czasu zaćmień Księżyca, fachowo nazywany tetradą. Co ważne, zaćmienia te będą niezwykle widowiskowe, ponieważ dzięki specyficznemu ułożeniu Ziemi, Słońca i Księżyca, nasz satelita będzie świecił czerwono-pomarańczowym, według niektórych krwawym, światłem.
Pierwsze zaćmienie miało miejsce 15 kwietnia 2014 (święto Paschy), drugie 10 sierpnia 2014 (judaistyczne święto Sukkot), natomiast kolejne dwa przewidywane są na najbliższy rok: 4 kwietnia (Pascha) i 28 września (Sukkot). Badacze pisma i przepowiedni z całego świata nie pozostawiają złudzeń: to nie może być przypadek! - czytamy na universetoday.com. Podobne zjawiska przepowiada w końcu Apokalipsa św. Jana: "I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a cały księżyc stał się jak krew.
I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce".
Ap 6, 12-13

Czy tetrada jest zjawiskiem wyjątkowym? Raczej nie. W samym XXI wieku będzie ich aż osiem, przy czym pierwsza z nich miała miejsce już w latach 2003-2004. Kto wie – być może i wtedy przepowiadano koniec świata?

Antychryst z ISIS

 / Fot. CC BY 2.0 / thierry ehrmannJak donosi jeden z polskich blogów o tematyce religijnej "przyjdzpaniejezu.pl", od tysięcy lat prorocy i badacze Biblii przepowiadają pojawienie się Antychrysta na terenie obecnej Turcji, Syrii i Iraku. Według badacza pisma Joel Richardson, nadejście Antychrysta z terenów kontrolowanych obecnie przez Państwo Islamskie przepowiadali już tacy teologowie, jak Hipolit Rzymski (170-235), Wiktoryn z Petawium (240-304), czy Lucius Caecilius Firmianus Lactantius (240 – 320). Według tego ostatniego: "Powstanie król z Syrii, zrodzony ze złego ducha, burzyciel i niszczyciel rasy ludzkiej, który zniszczy to, co zostało pozostawione przez poprzednie zło, razem z nim samym. … Ale ten król nie tylko będzie najbardziej haniebnym we własnej osobie, ale będzie on również prorokiem kłamstw… i będzie mu dana moc do czynienia znaków i cudów, przez których widok będzie starał się zachęcić ludzi do wielbienia go".

Państwo Islamskie jest bez wątpienia dużym problemem dla całej społeczności międzynarodowej. Ale czy to już początek biblijnej Apokalipsy? Tu mamy pewne wątpliwości… Może zmienimy zdanie, kiedy jeden z lokalnych watażków zacznie czynić znaki i cuda, tak jak przepowiedział starożytny Lucius.

Trzecia Wojna Światowa?

Jak donoszą eksperci Faktu oraz jasnowidze Super Expressu, rok 2015 może przynieść wybuch Trzeciej Wojny Światowej. Sytuacja międzynarodowa jest obecnie bardzo napięta. Co przyniesie przyszłość – nie wiadomo.

Należy jednak pamiętać, że w ostatnich dziesięcioleciach świat wychodził pokojowo z większych opresji – jak wylicza David Morgan, podczas Zimnej Wojny miało miejsce aż 16 poważnych kryzysów, podczas których bardzo prawdopodobne było użycie broni atomowej. Każdy z tych kryzysów udało się ostatecznie załagodzić, a Wojna Światowa nie wybuchła. Miejmy nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Antychryst z ISIS" to raczej pewniak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.