Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25673 miejsce

Rok Bronisława Komorowskiego. Prezydent chwali się swoimi dokonaniami

6 sierpnia mija rok od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na urząd prezydenta RP. Z tej okazji, na stronie internetowej głowy państwa możemy przeczytać o jego dotychczasowych działaniach, a także obejrzeć film pt. Rok prezydentury.

Kancelaria Prezydenta zaprezentowała w piątek film, w którym w głównej roli występuje Bronisław Komorowski. Można zobaczyć prezydenta, który w ramach oficjalnych wizyt spotyka się z Barackiem Obamą, papieżem Benedyktem XVI, Angelą Merkel czy innymi przywódcami. Komorowski pokazuje się także w otoczeniu premiera Donalda Tuska, a także z małżonką i swoimi ministrami. Celem filmu jest niewątpliwie ukazanie prezydenta jako skutecznego przywódcy, który cieszy się uznaniem wśród innych polityków, a także Polaków. W tle słychać Bronisława Komorowskiego, który mówi: "Proszę Państwa, nasza III Rzeczpospolita trwa dłużej niż przedwojenne państwo polskie. Radujmy się pięknem naszej ojczyzny, bądźmy z niej dumni. To my, społeczeństwo, powinniśmy być solidarni i odpowiedzialni. Dodaje też, że "wierzy w Polskę i patriotyzm codziennego trudu".

Kalendarz pełen spotkań

W swoim kalendarium pracy, zamieszczonym na stronie prezydent.pl, Bronisław Komorowski w kolejności chronologicznej przedstawia wydarzenia, w których uczestniczył jako głowa państwa. Kalendarium zaczyna się od dnia 6 sierpnia, kiedy to prezydent elekt złożył ślubowanie i wygłosił orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym, a także odebrał insygnia orderów na Zamku Królewskim i wziął udział w uroczystej mszy w Archikatedrze św. Jana. Na 46 stronach można przeczytać również o nominacjach prezydenta na różne stanowiska, prowadzonych przez niego rozmowach telefonicznych ze światowymi przywódcami, wizytach oficjalnych i nieoficjalnych złożonych w różnych państwach. Każdy, kto chce uzyskać informacje o działalności publicznej prezydenta, powinien sięgnąć po to kalendarium.

Działalność Pierwszej Damy

Pierwsza Dama Anna Komorowska, która towarzyszy małżonkowi w wielu spotkaniach, również sama wychodzi ze swoimi inicjatywami. Przecież 6 sierpnia mija nie tylko rok prezydentury Bronisława Komorowskiego, ale także rok działalności publicznej jego żony. Z kalendarium
Anny Komorowskiej płyną informacje o spotkaniach z małżonkami prezydentów innych państw, ale też np. o spotkaniu z aktywnymi kobietami w Tarnowie czy w Belwederze z dziećmi z przedszkola "Akademia Pana Kleksa".

Po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski
przejął obowiązki prezydenta RP. 4 lipca wygrał wybory prezydenckie, pokonując głównego rywala Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej Komorowski był m.in. ministrem obrony narodowej w rządzie Jerzego Buzka czy wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

zenek Loska
  • zenek Loska
  • 22.08.2011 23:01

PO to się tylko chwali. Trochę skromności. Pewnie,że SLd albo PIs tez sie czasem chwalą ale nie tak w kółko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
belfer
  • belfer
  • 06.08.2011 07:19

W artykule autor zawarł słuszne spostrzeżenia o nijakiej prezydenturze Pana Bronisława Komorowskiego. Ocenę dokonać Pana Prezydenta powinni dokonać wyborcy , a nie On Sam. II RP to inna epoka, a w III RP to My żyjemy i to coraz gorzej nam się wiedzie na " zielonej wyspie". brawo dla Przemka za cenne spostrzeżenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 06.08.2011 07:08

Prezydent Komorowski przez ten rok był bardzo aktywny .Pomijały go kamery .Działa spokojnie bez populizmu. Spotkał się z wszystkimi wielkimi tego świata. [ Poprzednik "miał" telewizję , która jeździła za nim krok w krok] WypowiedŹ pana Bugaja odzwierciedla jego osobowość ,był zresztą doradcą LK , taki wielopartyjny działacz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...nie jest latwo dorownac Wielkiemu Poprzednikowi...wszak Prezydent Tysiaclecia moze byc tylko jeden...oczywiscie i naturalnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z utęsknieniem czekamy na kolejny rok pełen wpadek i licznych faux pas Panie Prezydencie:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie bym głosował jeszcze raz na prezydenta .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentator
  • Komentator
  • 05.08.2011 15:40

Najlepiej prezydenturę podsumował prof. Ryszard Bugaj, mówiąc, że jest bezrefleksyjna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.