Facebook Google+ Twitter

Rok Johna Cage'a w Lublinie - program wydarzeń na styczeń

Obchody setnej rocznicy urodzin kultowego amerykańskiego kompozytora, będą w tym roku celebrowane seriami wydarzeń w Lublinie. Mamy dla Was kilka propozycji kulturalnych, związanych z tym wydarzeniem.

Plakat / Fot. Materiały prasoweWłaśnie skończyły się warsztaty Magdy Mayas z Niemiec zorganizowane przez Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, w których wzięli udział zarówno muzycy z doświadczeniem, jak i amatorzy. Ale to nie wszystko. Dziś wieczorem Magda Mayas w Radiu Lublin, wystąpi z koncertem na fortepian preparowany. Macie jeszcze szansę, aby zdążyć na to wydarzenie. Początek o godzinie 20.00.

Jutro z kolei - także w siedzibie Radia Lublin - koncert pod tytułem "audioLogie", który będzie oparty na "akustycznej muzyce preparowanej". Niepotrzebnym byłby tutaj raczej rozbudowany opis i wgląd w koncepcję "audioLogii", skoro są to urodziny Johna Cage'a, artysty niedomówień i prowokacji. Lepiej zdać się po prostu na intuicję i podążyć za estetycznym wyzwaniem. Wystąpią: Ruth Barberan (Hiszpania), Ilia Belorukov (Rosja), Konrad Chyl (Polska), Robin Hayward (Wielka Brytania), Patryk Lichota (Polska), Alfredo Costa Monteiro (Portugalia/Hiszpania), Mikołaj Pałosz (Polska), Luca Venitucci (Włochy).

Wreszcie między 22 a 24 stycznia, w ośrodku Rozdroża, można będzie przyjść na warsztaty prowadzone przez Alfredo Costa Monteiro, artystę związanego z Portugalią i Hiszpanią. Będą to na poły praktyczne, a na poły filozoficzne, rozważania nad dźwiękiem i jego istotą - zaproszenie do dyskusji i do empirycznego poznania. Wszyscy chętni zaproszeni są do wzięcia udziału w tych bezpłatnych warsztatach.

Rok Johna Cage'a będziemy uważnie obserwować!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.