Facebook Google+ Twitter

Rok po tragedii w Halembie

Rok temu, 21 listopada, doszło do katastrofy górniczej w Kopalni Węgla Kamiennego Halemba, w Rudzie Śląskiej. Podczas katastrofy zginęło 23 górników. Wczoraj cała Ruda Śląska wspominała zeszłoroczną tragedię.

Wszystko rozpoczęło się 21 listopada 2006 r. o godzinie 16:30, na głębokości 1030 metrów. Mówiono, że doszło do tąpnięcia, teraz już wiemy, że był to wybuch metanu, w którym zginęło 8 pracowników kopalni i 15 pracowników firmy Mard.

Wczoraj, od samego rana, pod kopalnią trwały uroczystości, upamiętniające tamtą tragedię. Przed południem została odsłonięta tablica z nazwiskami ofiar. Rano odbyło się uroczyste złożenie wieńców pod zegarem, na placu przed gmachem kopalni. Obecni byli prezydent miasta Andrzej Stania, senator Krystyna Bochenek oraz wicepremier Waldemar Pawlak. O godzinie 18 odbyła się msza święta w intencji ofiar katastrofy i ich rodzin. Po mszy w kościele odbył się koncert „Stabat Mater”, G.B. Pergolesiego, w wykonaniu orkiestry kameralnej „Alatus”, chóru AVE oraz solistek: Małgorzaty Lasoty – sopran i Joanny Ciupy - mezzosopran, pod dyrekcją Grzegorza Kamieńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A co z rodzinami zabitych w kopalni czy ważniejsze jest koncertowanie czy ofiary i ich rodziny wdowy,dzieci jak sobie radzą po roku co z deklarowaną pomocą obiecaną po katastrofie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.