Facebook Google+ Twitter

Rok prezydentury Bronisława Komorowskiego. Jak ją oceniasz?

6 sierpnia minie rok od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na Prezydenta RP. Z tej okazji spotkał się on z dziennikarzami i po krótkim, oficjalnym wystąpieniu, zaprosił ich na rozmowy bez kamer i mikrofonów.

 / Fot. PAP/Paweł KulaPrezydent nie chciał oceniać swoich dokonań w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale zapowiadał, że w ciągu kolejnego roku będzie wspierał reformy nowego rządu. Będzie od niego wymagał przeprowadzenia kolejnych zmian w systemie emerytalnym i dokończenia reformy finansów publicznych.

Jak informuje TVPparlament.pl, prezydent podkreślił, że "ma wielką nadzieję, że następny rok, już po wyborach parlamentarnych, będzie rokiem trudnej, wspólnej pracy z rządem nad pogłębianiem procesów modernizacji kraju".

Odnosząc się do mianowania nowego szefa MON Tomasza Siemoniaka stwierdził, że głównym jego zadaniem będzie zakup nowych samolotów dla VIP-ów oraz dokończenie reformy struktur wojskowych. Prezydent uważa też, iż niezbędne jest wprowadzenie zmian w szkolnictwie wojskowym i systemie dowódczym. Obecnie cywilny minister obrony ma utrudnione możliwości kontroli nad armią, gdyż "wie tyle, ile przekaże mu dowódca Sztabu Generalnego".

A jak oceniają rok prezydentury nasi Czytelnicy?

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Kamand kamand
  • Kamand kamand
  • 18.10.2011 21:46

Kiedy pytają mnie w jakim bulu się pogrążam jak czytam te bzdóry ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń
felicja
  • felicja
  • 23.08.2011 07:28

Po prostu nijaki.Misiowaty.Wystudiowane gesty i mowa taka kaznodziejska.
Ubrano go,uczesano i kazano stanąć i reprezentować...Pozuje na spokój i zgodę a wygląda to jego wyciszenie
jakby był po leczeniu przeciwalkoholowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mietek
  • Mietek
  • 03.08.2011 16:40

@edwin Każdy mit jest do póty nieśmiertelny,do póki żyje w ludzkiej pamięci.Skarabeusz "był i żył"podobnym życiem.Kiedyś wiarę w bogów i ich nieludzkie możliwości kreowali kapłani.Teraz tę role przejęły media.Ja myślałem i pisałem o pracowitości,a że pracowitość pana prezydenta udziela się współpracującemu z nim rządowi, spożywamy chleb powszedni ,taki jaki spożywamy."Ludzie oprócz igrzysk potrzebują chleba",gdy chleb jest taki jaki jest,władzy zostają igrzyska.I dla tego pan prezydent jako osoba wywodząca się ze środowiska liberalnego,kreowana jest na nierychliwego ale sprawiedliwego polityka,to też swego rodzaju mit i igrzyska.Od katastrofy smoleńskiej narosło wiele kłamstw serwowanych nam przez rząd pana premiera Donalda Tuska,chodź by pogłoski o czterokrotne podchodzenie do lądowania ,czy kłótnia pana generała Andrzeja Błasika z panem majorem Arkadiuszem Protasiukiem,przed pamiętnym wylotem.Kto rozpuszcza te plotki.Myślę że wieść o lądowaniu w Gruzji też jest tylko wielogębną plotką.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 03.08.2011 13:14

@Mietek /środa - g.08:11/
Nie - skarabeusz to nie. Nie tylko dlatego czym się żywi, ale podobno ma być nieśmiertelny. Jako człowiek, nie życzę p. prezydentowi źle, ale jako potencjalny(?) wyborca nie życzę innym źle - czyli nieśmiertelnego prezydenta. A już poważnie - zupełnie inaczej widzimy świat. Oficjalna część wizyty gruzińskiej - owszem, tak; ale per saldo wychodzi na minus. Dodam - od lądowania począwszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...prezydenture Pana Bronisława Komorowskiego oceniam po roku umiarkowanie pozytywnie...prochu Pan Prezydent nie wymysli...Ludzkosci nie olsni...ale obciachu nie robi i nie antagonizuje Ludu Pracujacego Miast i Wsi...a przede wszystkim stara sie byc prezydentem Nas wszystkich...i za to chociazby daj Mu Panie Boze zdrowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mietek
  • Mietek
  • 03.08.2011 08:11

@edwin-Co do mitycznych odwołań nie Hefajstos,lecz czczony przez starożytnych Egipcjan Skarabeusz jest o wiele adekwatniejszy.Do ostatniej wizyty na Kaukazie pana prezydenta Bronisława Komorowskiego w sprawie "Nabucco"można by było,jak mówisz,użyć określenia "dobra decyzją",ale pamiętaj że gdy by nie pan prezydent profesor Lech Kaczyński i jego ekspedycja do Gruzji,w towarzystwie jeszcze czterech prezydentów,nie było było z kim i o czym rozmawiać.Odwaga to nie była tylko medialna,lecz ta z rodzaju autentycznych ,bo pan Kaczyński nie kłaniał się kulom.Ale ta i tak została zlekceważona przez obecnego prezydenta w swoich ówczesnych wypowiedziach.Chociaż by za odwagę należy się oddanie czci ofiarom katastrofy Smoleńskiej,a pan prezydent Bronisław Komorowski jeśli myśli być jak ten mityczny Hefajstos mógłby zając się wykuwaniem inicjatywy budowy pomnika na Krakowskim Przedmieściu.Z kolei ta wątpliwa prasa o którą tutaj przywołujesz,proszę obejrzyj to.
http://vod.gazetapolska.pl/331-marsz-kibicow
i to
http://vod.gazetapolska.pl/330-zatrzymanie-starucha
I co ja mogę myśleć o Gazecie Wyborczej jeśli pisze o kibolach,a pan Adam Michnik jest spadkobiercą moralnym swego ojca i brata ,co dodać co ująć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 02.08.2011 23:38

@Mietek /wtorek g.22:02 > Co do tego, że w ocenie kilkoro, prezydentura traktowana jest dość groteskowo to zgoda. O tak fajnie, cicho - prawie pląsy. Gdzie nie gdzie- jakaś aktywność. Sielanka trwa dopiero rok, więc jeszcze dużo pozostało do końca. Wydaje mi się że było więcej wstydliwych gaf i zbędnych podróży z cyklu "podróż życia" niż rzetelnej, efektywnej pracy. A reanimacja KRRiTV jaką prezydent wykonał to dobra decyzja ? Więc jak dalej będzie takim "wulkanem" , choć bliżej mu do Hefajstosa - ludziom nie wystarczy wolność o której prezydent bardzo lubi mówić. Ludzie oprócz igrzysk potrzebują chleba. Nie rozumiem tylko, dlaczego powołujesz na wątpliwą prasę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 02.08.2011 23:32

No cóż. Komorowski mi się średnio podoba, ale przynajmniej nie udawał w kampanii kogoś innego będąc na prochach...
A co do jego wpadek to trudno - są tu na sali jacyś obywatele, którzy nigdy nie zrobili faux-pas? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mietek
  • Mietek
  • 02.08.2011 22:03

@Leszek Małkowski-
http://vod.gazetapolska.pl/323-dr-leszek-pietrzak-wsi-prezydent-komorowski
czy po obejrzeniu tego wywiadu ciągle Pan będzie bronił tej reduty.
http://www.youtube.com/watch?v=on4ixMFDYw4
to na poprawienie humoru