Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19764 miejsce

Rok szkolny w Zgierzu rozpoczęty

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 12 w Zgierzu o godzinie 9.30 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009. W uroczystości uczestniczył m.in. jako gość honorowy prezydent Zgierza Jerzy Sokół.

Goście honorowi podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. / Fot. Paweł WężykDzieci klas pierwszych początkowo przestraszone, w zupełnie nowej dla siebie sytuacji, z czasem nabierały pewności siebie. To nowy etap zarówno w ich życiu, jak również w życiu ich rodziców. Całe wydarzenie, rozpoczęło się mszą świętą w parafii pw NMP Różańcowej przy ulicy Parzęczewskiej. Później, bo o godzinie 9.30 dzieci zebrały się na nowo pobudowanym szkolnym boisku na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej przy ulicy Staffa 26 w Zgierzu.

Uroczystość prowadziła dyrektor Małgorzata Grabowicz. Wśród gości honorowych, oprócz wspomnianego wcześniej prezydenta Zgierza zjawili się: wiceprezydent Stanisław Łodwig, naczelnik Wydziału Oświaty w Zgierzu - Dorota Gryta oraz jej zastępca - Małgorzata Andrzejczak. Uroczystości odbyły się na szkolnym boisku po raz pierwszy w historii szkoły, o czym z dumą opowiadała pani dyrektor. Boisko jest nowoczesne, w pełni funkcjonalne i obecnie jedyne takie w Zgierzu. Szczególnie gorąco pani dyrektor, zaproszeni goście, oraz rada pedagogiczna witali uczniów, którzy po raz pierwszy w swoim życiu przekroczyli próg szkoły. Takich dzieci było 92 - pierwszoklasiści, plus 30 uczniów klasy zero.

Uczniowie pierwszej klasy maszerują do swojej sali. / Fot. Paweł WężykPrezydent Sokół zwrócił uwagę na fakt, iż na igrzyskach w Pekinie to Zgierz zdobył 10 proc. medali dla Polski wymieniając, nie jedyną zresztą, naszą reprezentantkę - brązową medalistkę w zapasach Agnieszkę Wieszczek. Wyraził również nadzieję, że nowo powstałe boisko szkolne będzie generowało nowych sportowców, być może przyszłych olimpijczyków. Prezydent Zgierza zapowiedział, że w niedługim czasie powstanie hala sportowa na terenie tej placówki. A już niebawem, bo tuż po dniu nauczyciela, w połowie listopada władze miasta wraz z dyrekcją szkoły planują niespodziankę nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców Zgierza. Czekamy z niecierpliwością!

Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne to warto zwrócić uwagę, na fakt, iż rodzice, których dochód na członka rodziny nie przekracza kwoty 351 zł netto, mogą starać się o dofinansowanie dla swoich dzieci na zakup podręczników szkolnych. Po wnioski i celem ich złożenia należy udać się do szkolnego pedagoga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.