Facebook Google+ Twitter

Rok Tybetu a nie Olimpiady w Pekinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-24 11:43

W Dharamsali w Indiach, w nieformalnej stolicy uchodźców tybetańskich odbyły się dzisiaj manifestacje przeciw przemocy stosowanej przez władze chińskie wobec Tybetańczyków w Tybecie. Dzień zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie jest dla uchodźców tybetańskich kolejną okazją do przypomnienia światu o losie swych rodaków w Tybecie.

W Dharamsali odbyły się pochody i manifestacje. Powiewały tybetańskie flagi narodowe, były transparenty z napisami „Wolny Tybet" oraz „Stop represjom w Tybecie". Uczestnicy manifestacji wyrażali nadzieję, że rok 2008 pozostanie w pamięci opinii międzynarodowej jako Rok Tybetu, a nie jako rok Olimpiady w Pekinie. Tenzin Choeying (Tenzin Czouin), przewodniczący Stowarzyszenia Studenci na Rzecz Tybetu zaapelował, by opinia publiczna świata nie przestała się interesować prawami człowieka w Chinach oraz sytuacją w Tybecie po zakończeniu Olimpiady. Z kolei Chime Youngdung (Czime Jangdung), szef Narodowej Demokratycznej Partii Tybetu na wychodźstwie podkreślił, iż nie zaprzestając represji wobec Tybetańczyków w okresie Olimpiady oraz ograniczając swobodę prasy w okresie Igrzysk władze w Pekinie pokazały swe prawdziwe oblicze.

Reprezentanci uchodźców tybetańskich już kilkakrotnie wyrażali obawę, iż po zakończeniu Olimpiady władze chińskie nasilą represje wobec Tybetańczyków w Tybecie oraz ograniczą swobody obywatelskie w kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.