Facebook Google+ Twitter

Rokita: Gowin postawił sztandar na gruzach Platformy Obywatelskiej

Zdaniem byłego polityka Platformy Obywatelskiej, Jana Rokity, wszystko co dzieje się w polskiej polityce ma miejsce w cieniu upadającego Donalda Tuska.

 / Fot. By Piotr Drabik from Poland (Jan Rokita  Uploaded by Dudek1337) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons"System stworzony przez Donalda Tuska się kruszy, a bez niego władza na dłuższą metę jest nie do utrzymania" - powiedział Jan Rokita w TVN24.

Według polityka upadek Donalda Tuska może nastąpić pod wpływem niezbyt wielkie kryzysu, ale jak przyznał, może też odwlec się do wyborów. Rokita porównał obecną sytuację PO do tej sprzed lat. Jego zdaniem kiedyś konkurenci Tuska, których ten eliminował sami rezygnowali. Przykład Grzegorza Schetyny ma pokazywać nowy trend. "Casus Schetyny jest o tyle niezwykły w PO, że jako pierwszy uruchomił te mechanizmy, które do tej pory uruchamiał w partii tylko Tusk, tzn. intrygę, podstęp, prowokację jako formę oporu i to jest zjawisko, które tę partię bardzo głęboko drąży" - mówił. Partia jego zdaniem "wewnętrznie gnije".

Jan Rokita uważa, że ugrupowanie Polska Razem, Jarosława Gowina "stawia sztandar na gruzach PO". Potwierdził, że był minister sprawiedliwości zaprosił go do swojej partii, ale on nie zamierza zajmować się polityką. Wyraził się jednak ciepło o Gowinie. "Próbuje i niezależnie od tego, czy mu się uda, czy nie, mam wiele sympatii dla niego jako polityka, bo przy bylejakości w polityce jest postacią z kondycją moralną, a to jest chyba najcenniejsze w dzisiejszych czasach" - stwierdził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Skąd te wiadomości ?uraz po pobiciu przez niemce powinien już minąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Rokita jak zawsze - pompatycznie i arbitralnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.