Facebook Google+ Twitter

Rokita zapłaci Kornatowskiemu 100 tys. zł? Bo go nazwał "nikczemnym prokuratorem"

Były prokurator Konrad Kornatowski domaga się od Jana Rokity zadośćuczynienia w wysokości 100 tysięcy złotych. Twierdzi, że po tym, jak polityk nazwał go "nikczemnym prokuratorem, który tuszował zbrodnie PRL", stracił godność, przyjaciół oraz sąsiadów.

 / Fot. By Piotr Drabik from Poland (Jan Rokita  Uploaded by Dudek1337) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons"Pozwany wyrządził mi krzywdę. Pozbawił mnie czci i godności" - stwierdził w sądzie Konrad Kornatowski i zażądał zadośćuczynienia w wysokości 100 tysięcy złotych. Były prokurator uważa, że po tym, jak Jan Rokita nazwał go "nikczemnym prokuratorem, który tuszował zbrodnie PRL", jego córka zaczęła mieć nieprzyjemności w szkole, a on sam stracił przyjaciół.

Polityk nie zamierza płacić. "Pan Kornatowski chce, żeby publikować płatne ogłoszenia w różnych radiach i dziennikach na temat tego, że on był w stanie wojennym krystalicznie czysty w latach 80., a ja jestem kłamczuchem i łachudrą. Ja takich ogłoszeń nie chcę publikować, bo uważam to za akt głęboko nieetyczny" - tłumaczył wczoraj w TVN24.

Spór Kornatowskiego z Rokitą trwa od 6 lat - informuje "Rzeczpospolita". W 2007 roku Jan Rokita powiedział mediom, że Konrad Kornatowski zatuszował śmierć opozycjonisty Tadeusza Wądołowskiego. Były prokurator wytoczył mu proces - i wygrał go. Jan Rokita jednak go nie przeprosił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.