Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

38329 miejsce

Rola kobiety i mężczyzny we współczesnym świecie

W tym tygodniu w mojej parafii odbywają się rekolekcje wielkopostne. Wchodząc do małej salki kościelnej nie spodziewałam się, że wyjdę z niej wstrząśnięta tym co usłyszałam.

Zaczęło się zwyczajnie, modlitwą, jednak już po chwili ksiądz podjął temat polityki i zbliżających się wyborów. Mówił na kogo głosować a kto jest niegodny naszego zainteresowania. To sprawiło, że zaczęłam się zastanawiać gdzie podziało się nasze prawo do wolnego wyboru. Uważam, że księża nie są osobami, które powinny prezentować swoje zdanie na tematy związane z polityką. Jednak dopiero to co usłyszałam później wywołało we mnie falę oburzenia.

Kapłan stwierdził, iż mężczyźni są najważniejszymi istotami. Każdy chłopak powinien skończyć politechnikę, zdobyć wykształcenie i spełniać się zawodowo. Ktoś mógłby zapytać się jaka jest w tym wszystkim rola kobiety. Na to pytanie ksiądz również miał odpowiedź. Według duchownego kobieta powinna siedzieć w domu, rodzić dzieci, sprzątać, gotować i usługiwać wszystkim dookoła. Nie tylko ja poczułam się tym urażona. Jednak ksiądz nadal prawił swój wykład jaki świat byłby wspaniały gdyby tak się stało.

Moim zdaniem byłoby to cofanie się do czasów średniowiecza, gdzie kobieta nie miała żadnych praw. Jeżeli ktoś chce spełniać się zawodowo może to pogodzić z posiadaniem rodziny i dzieci. Uważam, że każdy ma prawo do wygłaszania swoich poglądów, nawet ksiądz. Nie zapominajmy tylko, że świat cały czas idzie do przodu i kobiety stoją na równi z mężczyznami. Nie możemy się cofać. Powinniśmy pamiętać o naszej historii, wyciągać z niej wnioski i dalej się rozwijać.


Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A więc czas najwyzszy pogonic sukienkowych do konkretnej pracy, a zakonnice wydac za mąż - niech rodzą dzieci. Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej a gdzieś ty była na tych bulwersujacych rekolekcjach?? Siostrzyczki były niezastapione xD:)
A co do artykułu...to rzeczywiscie mało współczesny ksiadz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomimo równouprawnienia nadal istnieją opinie o tym, iż miejsce kobiety jest w domu, a nie w pracy. Szkoda tylko, że autorzy takiej opinii nie potrafią zrozumieć tego, że mnóstwo kobiet spełnia się zawodowo, a jednocześnie są szczęśliwymi matkami i żonami. Miejmy nadzieję, że ten przestarzały pogląd wkrótce się zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I właśnie dzięki takim świętobliwym jełopom ludzie odwracają się od kościoła. Zamiast krzewić wiarę, na siłę uprawiają politykę, a znają się na tym, jak kury na gwiazdach. Kościołowi potrzebni są dobrzy pasterze, a nie zadufani w sobie dostojnicy kościelni, którzy na dodatek niejednokrotnie mają więcej grzechów na sumieniu niż połowa ich parafii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

www.domkultury.com.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.