Facebook Google+ Twitter

Rola polityki społecznej w życiu młodych ludzi

Jaka jest odpowiedź młodych polityków i polityczek na to, co aktualnie dzieje się w Polsce? Jakie mają zdanie na temat głosowania w Sejmie w sprawie związków partnerskich? Jaką mają receptę na bezrobocie młodych?

 / Fot. Zielony InstytutGłównym, zatrważającym problemem, z którym obecnie muszą zmierzyć się politycy i polityczki jest bezrobocie wśród młodych ludzi. Brak pracy rodzi wiele pytań, zarówno o system edukacji jak i rolę państwa w walce z bezrobociem.

Powstaje szeroka dyskusja nt polityki społecznej, która powinna być skuteczną odpowiedzią rządzących na rosnącą recesję. Bezrobotni młodzi ludzie stają się grupą wykluczoną bez szans na życie w godnych warunkach. Praca na „umowy śmieciowe” uniemożliwia wzięcie kredytu na mieszkanie, co z kolei hamuje proces usamodzielniania się.

O roli jaką odgrywa w ich życiu polityka społeczna porozmawiamy podczas debaty w trójmiejskiej Świetlicy Krytyki Politycznej, w czwartek 7 lutego o godz. 18.00 (ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk). Odpowiedzi młodych polityków i polityczek na to, co aktualnie dzieje się w Polsce poszukiwać będzie Beata Maciejewska (Zielony Instytut), prowadząca spotkanie. Pytać będzie o to, czy młodzi popierają odwołanie wicemarszałkini Sejmu Wandy Nowickiej? Jak oceniają smoleński medialny szum i jaką mają receptę na bezrobocie młodych? Jeżeli chcą zmian, to do jakiej polityki dążą?

W dyskusji wezmą udział młodzi ludzie z ugrupowań politycznych: Justyna Kozicka (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Wiktor Sadłowski (Młodzi Socjaliści Gdańsk), Grzegorz Sikora (Ruch Młodych), Adam Wedman (Zieloni 2004), Inga Zdzińska (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci)


W dyskusji będziemy odnosić się do tez zawartych w publikacji Zielony Nowy Ład społeczny http://www.zielonyinstytut.pl/news.php?readmore=162 wydanej przez Green European Foundation we współpracy z Fundacją im. Heinricha Boella i Zielonym Instytutem.

Grzegorz Sikora
Zielony Instytut

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.