3417 miejsce

Rolad Garros: Wiliams nie dała rady, Muguruza wygrała turniej!

Garbine Muguruza w finale French Open pokonała najlepszą rakietę świata Amerykankę Serenę Williams.

/ Fot. KateTegoroczny Roland Garros to zapewne najlepszy turniej w karierze Garbine Muguruzy - po raz pierwszy wygrała Wielkiego Szlema, a w finale wystąpiła po raz drugi. Poprzedni jej występ w decydującym meczu to ten z Wimbledonu w 2015 roku - wówczas jej pogromczynią była dzisiejsza przegrana - Williams. Obie tenisistki grały ze sobą pięciokrotnie - Muguruza dwa razy pokonywała najlepszą rakietę świata.

Sobotnie spotkanie było bardzo zacięte - o losach pierwszego seta decydował tie-break. Z presją i zmęczeniem najlepiej poradziła sobie Garbine. W drugiej partii Hiszpanka grała pewniej i jeszcze solidniej, co przełożyło się na wynik. Miała szansę zakończyć finał Wielkiego Szlema, już przy stanie 5:3 - prowadziła 40:15. Wówczas serwowała Amerykanka, a Muguruza nie wykorzystała kilku szans. Jednak w następnym gemie Garbine postawiła kropkę nad "i" . Zakończyła spotkanie efektownym lobem, precyzyjnie trafiając w końcową linię.

Dzięki zwycięstwu na kortach im. Rolanda Garrosa tenisistka z Hiszpanii zanotuje awans w rankingu WTA - z 4. pozycji przesunie się na 2. Oznacza to, że w najnowszym notowaniu Agnieszka Radwańska nie będzie już wiceliderką.