Roland Garros 2011. Clijsters odpadła, Radwańska gra dalej!

Belgijka Kim Clijsters (nr 2 WTA) przegrała mecz drugiej rundy Wielkiego Szlema w Paryżu. Pokonała ją holenderska zawodniczka Arantxa Rus (nr 114 WTA).

Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami, Kim Clijsters zdecydowała się wystąpić w prestiżowym turnieju Wielkiego Szlema na korach Rolanda Garrosa. Dzisiaj rozgrywała mecz drugiej rundy z dwudziestoletnią Holenderką Aranxtą Rus.

Pierwszego seta Belgijka wygrała pewnie do 3. Drugiego 7:5 zdobyła jej przeciwniczka. Dużą niespodzianką okazała się trzecia partia, w której Clijsters przegrała 1:6. Statystyka meczu: Belgijka -10 podwójnych błędów serwisowych i aż 65 niewymuszonych błędów przy 22 Rus.

Polska zawodniczka Agnieszka Radwańska natomiast przeszła do trzeciej rundy turnieju, a to za sprawą wygranego meczu drugiej rundy z Hinduską Sanią Mirzą 6:2, 6:4. Jej rywalką w sobotnim meczu będzie Belgijka Yanina Wickmayer.