150772 miejsce

Roland Garros: Porażka Domachowskiej

Rozpoczął się wielkoszlemowy turniej tenisowy na kortach w Paryżu. Na pierwszej rundzie zakończyła swój udział Marta Domachowska.

/ Fot. PAP PHILIPPE PERUSSEAUPrzez najbliższe dwa tygodnie uwaga tenisowych fanów zwrócona będzie na Paryż, bowiem właśnie tam rozpoczęła się rywalizacja o wielkoszlemowy tytuł. Pierwsza z reprezentantek Polski na ceglanych kortach w Paryżu zaprezentowała się Marta Domachowska. Nie był to niestety udany występ Domachowskiej, gdyż dużo wyżej notowana w światowym rankingu Chinka Na Li, po dobrej grze szybko wyrzuciła swoją rywalkę z turniejowej drabinki.

Mecz 1. rundy rozpoczął się dla Polki udanie, gdyż po przełamaniu podania rywalki wyszła na prowadzenie 4:2 w pierwszym secie i do tego momentu gra Polki wyglądała dobrze, to Chinka częściej myliła się na korcie. Niestety, mniej więcej od tego stanu gra Domachowskiej kompletnie się załamała, Chinka zaczęła rządzić na korcie i do końca seta nie oddała już rywalce ani jednego gema.

Drugi set był kontynuacją dobrej gry Na Li która szybko przełamała podanie Polki i wyszła na prowadzenie 3:0. Domachowska nie była już w stanie odwrócić losów spotkania i ostatecznie zwycięsko mecz w stosunku 6:4, 6:2 zakończyła faworyzowana przed meczem Chinka.

W niedzielę na kortach w Paryżu rozegranych zostanie kilka innych bardzo ciekawych spotkań, w których zmierzą się m.in. były lider światowego rankingu Australijczyk Lleyton Hewitt z chorwackim mistrzem serwisu - Ivo Karlovicem. Na korcie zamelduje się także rozstawiony z nr. 3 Brytyjczyk Andy Murray, którego pierwszym rywalem będzie Argentyńczyk Juan Ignacio Chela.