Roland Garros: Radwańska i Kubot już poza turniejem

Urszula Radwańska oraz Łukasz Kubot odpadli z rywalizacji podczas rozgrywanego w Paryżu na kortach im. Roland Garrosa wielkoszlemowego turnieju tenisowego. Jans i Rosolska pozostają w grze.

Agnieszka Radwańska / Fot. PAPJedyny polski reprezentant w turnieju męskim - Łukasz Kubot - miał niełatwe zadanie, bowiem trafił na bardzo dobrze grającego Serba Viktora Troickiego. Mecz rozpoczął się nieoczekiwanie od lepszej gry Polaka, który wyszedł na prowadzenie 5:0 w pierwszym secie. W tym momencie lunął deszcz i gry na kortach w Paryżu zosta przerwane na ponad 2 godziny. Po wznowieniu gry Troicki zaczął grać lepiej, pierwszego seta nie był już w stanie uratować, ale w dalszej części meczu Serb zaczął dominować na korcie. W kolejnych dwóch setach Serb był lepszy o jedno przełamanie i wydawało się, że mecz skończy się w czterech setach na korzyść Troickiego. Kubot jednak jeszcze raz poderwał się do walki, wygrał czwartego seta w tiebreaku i o awansie do kolejnej rundy musiał zdecydować decydujący set. Niestety, w 6. gemie Polak nie zdołał utrzymać własnego podania i kilka chwil później Serb wyszedł na prowadzenie 5:2, ostatecznie po 3 godzinach i 58 minutach morderczej walki zwycięzcą spotkania został Viktor Troicki.

Nie udał się niestety występ młodszej z sióstr Radwańskich, która już na pierwszej rundzie zakończyła swój udział w turnieju. Lepsza od Urszuli okazała się Belgijka Yanina Wickmayer. Pierwszy set meczu nie wskazywał na porażkę Polki, bowiem po 37 minutach gry to Polka była lepsza wygrywając pierwszego seta 6:4. Niestety, w dalszej części meczu na korcie rządziła już tylko Wickmayer która w kolejnych dwóch setach oddała Radwańskiej tylko dwa gemy, a decydującego seta wygrała do zera.

Urszula Radwańska zagra jeszcze w tegorocznym Roland Garros w deblu razem ze swoją siostrą Agnieszką, rywalkami Polek będą Ukrainka Kutuzowa i Francuzka Rezai.

Do drugiej rundy turnieju deblowego awansowała natomiast Polska para deblowa Klaudii Jans i Alicji Rosolskiej, po zwycięstwie 6:4, 6:3 z Mervaną Jugic-Salkic z Bośni i Hercegowiny oraz Białorusinką Tatianą Puczek. Kolejnymi rywalkami Polek będą Chinki Zi Yan i Yi Zheng, triumfatorki niedawno zakończonego turnieju z cyklu WTA Tour w Warszawie.