44964 miejsce

Roland Garros: Radwańska w 2. rundzie

Po pokonaniu (6:3; 6:1) Paragwajki Rossany De Los Rios, Agnieszka Radwańska awansowała do 2. rundy turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na kortach w Paryżu. We wtorek w Paryżu zagra Łukasz Kubot.

Agnieszka Radwańska / Fot. PAPPolska tenisistka była zdecydowaną faworytką tego spotkania, lecz początek meczu nieoczekiwanie należał do jej rywalki. W 2. gemie meczu Paragwajka wykorzystała szansę na przełamanie serwisu Polki i wyszła na prowadzenie 3:1. Od tego momentu inicjatywę na korcie przejęła Polka, która zaczęła mylić się coraz rzadziej, wygrała kolejne 5 gemów i pierwszy set zakończyła zwycięsko 6:3. W drugiej części spotkania przewaga Polki nie podlegała dyskusji, Paragwajka nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki, popełniając dużą liczbę niewymuszonych błędów.

Zwycięstwo 6:3, 6:1 odniesione w 68 minut, to dobra prognoza przed kolejnym spotkaniem Polki. Radwańska zmierzy się z Ukrainką Marią Korytsevą, którą pokonała już cztery razy, w tym podczas pierwszej rundy zeszłorocznego Roland Garros.

We wtorek uwagę polskich kibiców skupiał będzie występ jedynego Polaka w turnieju singlowym. Łukasz Kubot zmierzy się z Serbem Viktorem Troickim, i wygrana polskiego tenisisty będzie dużą niespodzianką. Troicki to rakieta nr 37 w światowym rankingu, Kubot sklasyfikowany jest dokładnie 100 miejsc niżej, na 137. miejscu. Jeżeli Polak utrzymał dobrą dyspozycję z turnieju w Belgradzie - gdzie zaszedł do finału - to możemy być świadkami wyrównanego spotkania i sprawa awansu pozostanie otwarta.