Facebook Google+ Twitter

Rolnicy protestowali przed Ministerstwem Gospodarki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-23 16:41

Rolnicy domagają się wprowadzenia dopłaty do importu mleka oraz zniesienia ulgi akcyzowej. Z tego powodu zorganizowali manifestację przed Ministerstwem Gospodarki. Protestowali przeciwko rosnącym kosztom prowadzenia uprawy oraz spadającym cenom skupu płodów rolnych.

Swoje żądania przedstawili również hodowcy. Stanisław Kacperczyk z Federacji Branżowych Związków Zawodowych zwrócił uwagę, że mleczarnie zainwestowały sporą część swoich pieniędzy w modernizację infrastruktury. Niska cena mleka spowodowała nieopłacalność produkcji. W tej sytuacji polskie rolnictwo nie jest w stanie wyprodukować takiej ilości, która w pełni pozwoliłaby wykorzystać kwoty mleczne.

Wicepremier - minister gospodarki Waldemar Pawlak nie spotkał się z protestującymi, gdyż w tym czasie znajdował się z oficjalną wizytą w Moskwie. W ministerstwie nie było też żadnego z jego zastępców. Rolnicy uznali, że administracja bagatelizuje ich problemy. Zapowiedzieli, że jeżeli stosunek rządu do nich nie zmieni się, zaostrzą swój protest.

Rolnicy domagali się też wznowienia przez rząd skupu zbóż do rezerw krajowych. W manifestacji zorganizowanej przez Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych uczestniczyło około 150 rolników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.