Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7117 miejsce

"Rolnik szuka żony" - nieuczciwy program w telewizji RTL

Wielu samotnych posiadaczy gospodarstw rolnych w Niemczech pragnie mieć żonę. Z pomocą pospieszyła telewizja RTL, emitując poświęcony tymże singlom wieloodcinkowy program, który okazał się...?

Czego od telewizji oczekuje przeciętny telewidz? Przede wszystkim rzetelności. Tymczasem popularny kanał niemieckiej telewizji RTL od pewnego czasu karmi widzów cyklicznym programem (ponad 8 mln widzów) „Rolnik szuka żony”. Wiadomo, że praca na gospodarstwie rolnym i w jego obejściu nie należy do atrakcyjnych, stąd niejednemu samotnemu rolnikowi trudno znaleźć odpowiednią wybrankę za żonę. Autorzy programu postawili tezę wyręczenia tzw. singli z tego kłopotu. Na apel zgłosiło się wielu rolników w różnym przedziale wiekowym oraz spora grupa kobiet, zdecydowanych na wieśniaczy tryb życia.

Podczas emisji wszystko przebiegało sprawnie, niemal wiarygodnie, jednak za kulisami telewizyjnego studia rozgrywało się zakłamanie. I tak skądinąd romantyczny rolnik pochodzenia włoskiego Maurizio (48 l.), oznajmił w prasie, że wcale nie jest rolnikiem, że zajmuje trzypokojowe mieszkanie a z zawodu jest leśnikiem. Pokazane w telewizji gospodarstwo rolne nie było jego własnością, lecz przyjaciela. Udział w programie skusiło go jedynie honorarium wynoszące 3 tys. euro.

Z kolei rolnik z północnego krańca Niemiec, Claus Clausen (59 l.), zgłosił swoją kandydaturę chociaż wcale nie był kawalerem. Swój udział w show zgłosił dlatego, ponieważ założył się z kolegą o pokaźną sumę. Kobiety biorące z nim udział w programie i traktujące go całkiem serio, poniosły niepowetowaną porażkę, z czego pazerny na forsę Claus Clausem, nie zdawał sobie wcześniej sprawy.

Jedną ze zgłaszających się kandydatek była również 35-letnia Anja z Norymbergii. W czasie emisji programu oznajmiła, że z zawodu jest kosmetyczką. Potem wyszło na jaw, że uprawia czynnie zawód prostytutki, a na swojej stronie internetowej proponowała profesjonalne usługi jako mistrzyni francuskiej miłości.

Anonsujący się jako posiadacz wspaniale prosperującej winnicy, pan Tobias (33 l.), to w rzeczywistości zbankrutowany facet, któremu w Moguncji grozi proces sądowy za spowodowanie na autostradzie groźnego wypadku samochodowego w stanie nietrzeźwości oraz za znieważanie policji.

Jedynie mężczyzna o imieniu Józef (48 l.), był prawdziwym rolnikiem, posiadaczem dużego gospodarstwa rolnego. Zaręczył się na wizji z 44-letnią panną Narumol, pochodząca z Tajlandii. Ale co faktycznie działo się potem za kulisami telewizyjnego show, to pozostało jedynie w sferze domysłów. Tego bowiem naiwnym telewidzom nie pokazano.

Obawiam się, że polskie kanały telewizyjnego, czerpiące natchnienie z zachodnich wzorców, również któregoś dnia skuszą się na podobny show? Oby był on wtedy bardziej rzetelny.

Na podst. „Bild”
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie chcę tworzyć spiskowych teorii, ale ja z kolei uważam, że już dawno wiele telewizyjnych show nie ma nic wspólnego z rzetelnością. Piotr A. Jeleń dobrze to ujął. Skoro brukowce zarabiają krocie na swych często wyssanych z palca historiach, to tym bardziej telewizje, gdzie w grę wchodzą dużo większe pieniądze nie mają za pewne żadnych skrupułów by działać wg ściśle określonego scenariusza, mającego u widza wywołać określone reakcje, a nie rzetelnie relacjonować rzeczywistość.
Większym problemem wg mnie jest to, że coraz mniej rzetelne są serwisy informacyjne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Rajmundzie- dla takich wątpliwych jakością jak również wielce szkodliwej i zakrawające na kpiny z widzów oszukańczej produkcji niektórych prywatnych stacji ( ale nie tylko oni) płacimy każdego miesiąca 17.50 Euro. Od kwietnia br. każda rodzina, niezależnie czy posiada jeden, dwa lub więcej odbiorników Tele oraz Radia, czy posiadają radio w samochodzie czy w swoim letnim domku płacić będą 27,80 Euro. Najgorzej jak zwykle wyjdą na tym zbrodniczym pomyśle ludzie (rodziny) które z moralnych, religijnych lub nie stać im na kupno telewizora albo radia, wszyscy ci otrzymujący Harz IV (180 Euro miesiecznie) muszą też płacić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

płonne obawy p.Rajmundzie. Jeśli prze 10 lat może w TV istnieć i mieć się dobrze coś takiego, jak pożal się Boże,shaw "Kuba Wojewódzki", to pytanie nie brzmi - czy? lecz- kiedy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat, jak najbardziej na czasie, a w dobie komercjalizmu i pazerności na pieniądz, to samo życie. Stacje telewizyjne pod tym względem w niczym nie ustępują pozostałym środkom masowego przekazu. Pozdrawiam i gwiazdki pozostawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.