Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35241 miejsce

Roman Abramowicz może stracić fortunę

Uważany za najbogatszego Rosjanina Roman Abramowicz może wkrótce zbiednieć. Wszystko przez rozwód, który może pochłonąć sporą część jego majątku.

Rosyjskie media wręcz huczą o rozpadzie piętnastoletniego związku Romana i Iriny. Prawdopodobną przyczyną wystąpienia żony Abramowicza z wnioskiem o rozwiązanie małżeństwa jest związek oligarchy z 23-letnią Darią Żukową, modelką, córką rosyjskiego przedsiębiorcy.


Pierwsze pogłoski o kłopotach małżeńskich państwa Abramowicz pojawiły się w październiku zeszłego roku, w brytyjskich mediach. Dziennik "Daily Mail" ironizował, że na czterdzieste urodziny biznesmen zamiast prezentu otrzyma papiery rozwodowe. Abramowicz dementował te plotki, jednak w tej chwili już wiadomo, że nie były wyssane z palca - rozwód stał się faktem.


Media spekulują ile rosyjski oligarcha straci na rozwodzie. Według brytyjskiego prawa może to być nawet połowa jego fortuny. Tygodnik Forbes oblicza majątek Abramowicza na prawie 19 mld dolarów i stawia go na 16. miejscu wśród światowych magnatów . Po rozwodzie pani Abramowicz otrzymałaby ok. 9,5 mld dolarów. Małżeństwo jednak postanowiło rozejść się według prawa rosyjskiego. Jak donoszą media rozstanie odbyło się za porozumieniem stron. Kwota jaką dostanie Irina Abramowicz jest na razie tajemnicą. Wiadomo jednak, że nawet jeśli żona zgodziła się na symboliczną sumę przy rozwodzie, to same alimenty mogą pochłonąć znaczną część majątku.


Państwo Abramowicz mają piątkę dzieci, najmłodszy syn Ilja ma w tej chwili 3 lata, zatem biznesmen będzie musiał płacić alimenty przez 15 lat. Dlatego Daily Mirror mówi, że będzie to jeden z najdroższych rozwodów w historii . Irina była drugą żoną oligarchy. Na początku lat 90. Abramowicz zostawił pierwszą żonę Olgę dla młodszej od siebie o rok stewardessy.


Jeszcze nie wiadomo czy Irina wróci do panieńskiego nazwiska. Jak pokazuje życie zachowanie tego nazwiska może być niezłym interesem - donosi Komsomolskaja Pravda . Gazeta opublikowała rok temu artykuł o losach byłych żon magnatów, w którym informuje o tym, że Olga, pierwsza żona Abramowicza, zarabia na opowieściach o wspólnym życiu. Wywiad z nią kosztuje   nawet   30 tys. dolarów.


Jak jednak pokazuje przypadek Eleny Chodorkowskiej nawet po rozstaniu można zachować sentyment do byłego męża. Kobieta po osadzeniu Michaiła Chodorkowskiego w kolonii karnej   walczyła o możliwość spotkania. „Przecież to była moja pierwsza miłość” - podkreślała w wywiadach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.