Facebook Google+ Twitter

Roman Czejarek o "Lecie z Radiem": to wielka grupa przyjaciół

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Kończy się lato, a wraz z nim fenomenalna audycja, która od 40 lat bawi słuchaczy. "Lato z Radiem" nadawane jest w programie Pierwszym Polskiego Radia. O tym skąd bierze się jego popularność mówi szef audycji - Roman Czejarek.

Roman Czejarek / Fot. Michał KołygaMarta i Magda Wróbel: Kończy się jubileuszowe Lato z Radiem. Od 40 lat dla wielu słuchaczy lato to Lato z Radiem. Co sprawia, że audycja jest tak wyjątkowa i nadal ma tak wielu wiernych słuchaczy?
Roman Czejarek: Ja mam wrażenie, że to jubileuszowe Lato z Radiem będzie jeszcze trwało i trwało... Ale rzeczywiście, za kilka dni koniec, przynajmniej na radiowej antenie. Zostaną nagrania, zdjęcia, wspomnienia i spotkania na czacie lub facebooku.

Co sprawia, że to wyjątkowa audycja? Takie pytanie pada bardzo często, prawie w każdej rozmowie z dziennikarzami. I bardzo często myślę nad odpowiedzią... Chyba chodzi o to, że Lato z Radiem nie jest prostą audycją radiową, lecz pewnym stylem życia. Lato z Radiem to taka wielka grupa kilku milionów przyjaciół, którzy w czasie wakacji umawiają się każdego dnia tygodnia na 9-tą rano. Ot, cała tajemnica.

A czym wyjątkowym zaskoczyliście słuchaczy w czasie koncertów i audycji?
To pytanie chyba lepiej zadać nie mnie, lecz właśnie słuchaczom. Bo to oni wiedzą najlepiej. Wiem, ale od naszej konkurencji, że Lato z Radiem zaskakuje tym, że trwa i tak dobrze się miewa. Że ma wierne grono fanów. Że w tym gronie są młodzi bardzo aktywni ludzie, którzy od radia chcą czegoś więcej. Że jak się chce coś zrobić, to można, nie patrząc na pieniądze i przeciwności losu. W pewnym sensie Lato z Radiem trochę płynie pod prąd. Wymyka się marketingowym regułom o tym jakie powinno być współczesne radio. Bo teoretycznie Lato z Radiem jest - wbrew wszelkim zasadom - radiem dla każdego, i dla tych bardzo młodych i dla tych doświadczonych wiekiem. To działa!

A słuchacze i przyjaciele audycji czymś niezwykłym Was zaskoczyli?
Chociażby przesyłkami do redakcji. Każdego dnia, otwierając listy i paczki przecieram oczy ze zdumienia. W erze sms-ów i e-maili dostajemy setki, a teraz już tysiące przesyłek z prezentami, maskotkami, zdjęciami itp. Rewelacja!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

janek z zaolzia
  • janek z zaolzia
  • 02.09.2011 06:46

lato z radiem slucham od dawna i jezeli moge przez caly dzien.slucham nietylko ja ale i sasiedzi,slucha zona sluchaja dzieci.kto nie chce nikt go nie zmusza.dzisiaj na emeryturze stare piosenki przypominaja lata mlodosci.smutno kiedy lato z radiem konczy.trzeba przeczekac zime i znowu przyjdzie do nas to cudowne lato z radiem.bardzo podobaja sie nam te gry o jezyka i inne nagrody.w przyszlym roku chyba sprobuje swoich sil.zycze powodzenia i wszystkiego najlepszego

Komentarz został ukrytyrozwiń
a
  • a
  • 01.09.2011 20:45

Bzdurna audycja z minionej epoki.
Można puścić piosenki i darować sobie Czejarka i Chajzera którzy ble,ble,ble i robią to za gigantyczne apanaże a Polskie Radio jest biedne ponoć bo nie płacimy abonamentu.
A w miejscowościach turystycznych i tak odbywają się koncerty i inne imprezy.
Niech Polskie Radio spyta radiosłuchaczy,czy chcą Lata z radiem?
Człowiek przyzwyczaić się może do wszystkiego.
Zabij radio lub telewizor i włącz proszę myślenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy Państwo,

Wiemy że wielu z Was ma wspomnienia związane z tą audycją, z koncertami, spotkaniami z radiowcami. Były rzeczy które się podobały, ale i takie które nie do końca spełniały Wasze oczekiwania. Podzielcie się tym z nami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.