Facebook Google+ Twitter

Roman Giertych: Amnestia maturalna będzie zniesiona

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-03-13 07:56

Od 2010 r. każdy maturzysta będzie musiał zdać egzamin z matematyki, żeby otrzymać świadectwo dojrzałości. Od 2008 r. nie będzie można oblać żadnego z obowiązkowych egzaminów - poinformowano na stronie internetowej MEN po spotkaniu wicepremiera ministra edukacji Romana Giertycha z rektorami wyższych uczelni.

 

Szef resortu edukacji zaprezentował rektorom założenia nowelizacji rozporządzenia w sprawie matur. Ostatnia nowelizacja rozporządzenia straci moc prawną po maturze w 2007 r., gdyż - według Trybunału Konstytucyjnego - jest ona niezgodna z ustawą o systemie oświaty i z konstytucją.

Rektorów szczególnie ucieszyło to, że Roman Giertych wycofał się z pomysłu, aby uczeń mógł oblać jeden z obowiązkowych egzaminów, a mimo to otrzymać świadectwo dojrzałości. Z tego rozwiązania będą mogli skorzystać już tylko tegoroczni maturzyści. Zamiast tego, od 2008 r. będzie egzamin poprawkowy w drugiej połowie sierpnia.

Na maturze w 2008 r. uczniowie nadal będą wybierać, czy chcą pisać egzamin na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym. Trudność minimum obu stopni ma być jednak podobna. MEN poinformowało ponadto, że do 2009 r. ma zostać przygotowany jednolity arkusz egzaminacyjny z każdego przedmiotu maturalnego, bez podziału na poziom podstawowy i rozszerzony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.