Facebook Google+ Twitter

Roman Giertych: Polska nie zaakceptowała uboju rytualnego ze względu na kota Alika

„23 kraje ubój rytualny akceptują, a w Polsce ze względu na Alika nie. Od głosowania PiS i Ruch Palikota są dla mnie partiami antysemickimi w znaczeniu praktycznym” – mówił Roman Giertych na spotkaniu w Rzeszowie.

 / Fot. Bartek Syta, PolskapresseDla obecnego prezesa Instytutu Myśli Państwowej, zakaz uboju rytualnego jest niezgodny z polską gościnnością, a zakazanie go, to atak na tradycję narodu żydowskiego. Niezrozumiałe jest też dla niego wprowadzenie dyscypliny partyjnej w sprawie głosowania. „Jaki był powód, żeby w PiS wprowadzić dyscyplinę w tej sprawie? Jedynym prawdziwym było wspomnienie kota Alika. 23 kraje ubój rytualny akceptują, a w Polsce ze względu na Alika nie – ironizował Giertych na spotkaniu z mieszkańcami Rzeszowa.

Jego zdaniem PiS i Ruch Palikota okazały się partiami antysemickimi od momentu, gdy ich członkowie głosowali w Sejmie za zakazem uboju rytualnego. „Są dla mnie antysemitami w sensie praktycznym. Ich intencją nie było uderzenie w naród żydowski, ale w praktyce, jeżeli komuś się mówi, że nie może praktykować swojej religii, to jest się przeciwko tej osobie – wyjaśniał Giertych swoją tezę.

Podczas spotkania z mieszkańcami Rzeszowa, były minister edukacji narodowej w rządzie PiS, poddał w wątpliwość sens istnienia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wg niego wystarczyłoby jedynie działanie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Z krytyką Giertycha spotkały się plany wprowadzenia 6-latków do szkół i rezygnacja z programu "Zero tolerancji" (wprowadzonego za jego kadencji w MEN) na rzecz "Przyjaznej szkoły".
Dla Giertycha, rozmowy psychologów z chuliganami to przykład lewackości myślenia, podobnie jak w przypadku zakazu uboju rytulanego. "Zamiast karać tych, którzy w szkołach wymuszali, gwałcili, proponowano im rozmowy z psychologami. Czy może być coś bardziej durnego?" pytał Roman Giertych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Po raz pierwszy w 100% zgadzam się z panem Bartłomiejem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Unia Europejska zakazuje uboju rytualnego , choć przewiduje wyjątki takie jak dopuszczenie uboju zgodnego z obrzędami religijnymi . Decyzje o uznaniu legalności takiego działania jednak pozostawia w gestii państwa.
Wypowiedź pana Giertycha zawarta w zajawce jest żenująca .Szkoda tego komentować .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman Giertych!:D Coś długo o nim nie słyszałem, chyba zbyt długo. Oczywiście wygaduje bzdury, tym bardziej że w Polsce nikt niczego nie zabrobił ani Żydom ani Muzułmanom :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie najbardziej bulwersuje manipulowanie prawami demokracji przez polityków. Czyż nie jest to zręczną manipulacją, gdy wskazuje się, że inni zrobili tak, więc my nie możemy odstawać...

Zachowajmy więc żelazną konsekwencje teraz i zawsze...

Czyż nie 100 % narodu chce poprawy swojego bytu? Dlaczego nie istnieje jeszcze taka ustawa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Giertych coraz częściej robi z siebie celebrytę-durnia. Wstyd żeby w ten sposób wypowiadał się prawnik.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2013 10:33

"Niech podżynają gardła swoim w Izraelu jak lubuja się tak w rytualnych morderstwach"

..czyli podrzynanie gardeł w Izraelu jest spoko, a w Polsce jest nie spoko?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech podżynają gardła swoim w Izraelu jak lubuja się tak w rytualnych morderstwach to ja nie wiem czy to jest nie w sprzeczności z konstytucją o ochronie i szacunku do każdego życia nie tylko ludzi .Wierzyć nie wierzyć jest takie prawo przyczyny i skutku . Holokaust był w jakim sensie zapłatą za setki lat bezmyślne mordowane zwierzęta w imie jekiś przestarzałych tradycji religijnych które już nijak nie pasują do modelu obecnego społeczeństwa. Polsko
nie przykładaj rąk do Holokaustu na zwierzentach !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powalił mnie z nóg pan mecenas Giertych swoją bzdurną wypowiedzią. Widać pozostałości nawyków w myśleniu z okresu rządzenia. Tak właśnie myślą ludzie sprawujący władzę. W d... mają opinię tysięcy wrzeszczących i protestujących w nawet słusznej sprawie. Ale gdy sprawa dotyczy pewnych tematów tabu, nawet miliony protestujących traktuje się za hałastrę. Ta "durna" masa jest potrzebna tylko w dniu wyborów.

W dodatku nieelegancko jest eksponować animozje i żale do swojego pryncypała w ogóle (patrz ks.Lemański), a już na pewno nie przystoi dworować politykowi (czy byłemu politykowi) z dziwactw byłego pryncypała. Dlaczego nie robił sobie żartów z prezesa i jego Alika, gdy był u żłobu?

"(...)PiS i Ruch Palikota okazały się partiami antysemickimi(...)? Z taką argumentacją jaką podał? Śmiechu warte!

Z tego, co autorka przytoczyła podobno powiedział: „Są dla mnie antysemitami w sensie praktycznym. Ich intencją nie było uderzenie w naród żydowski, ale w praktyce, jeżeli komuś się mówi, że nie może praktykować swojej religii, to jest się przeciwko tej osobie".

Per analogiam, można również udowodnić inne nonsensy, które nas Polaków irytują i rozgrzewają do czerwoności np. "antysemityzm Polak wysysa z mlekiem matki" czy używanie terminologii "polskie obozy zagłady", bo ogromna część Holocaustu miała miejsce na terenach Polski. W obu przypadkach można bzdurnie dowodzić, że intencje były inne od wywołanych skutków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Giertych zdurniał całkowicie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja, to jawny antysemityzm bo teraz w Polsce Żydzi nie mogą podżynać gardeł zwierzętom. Wprowadźmy też prawo szariatu, żeby muzułmanie mogli czuć się swobodnie - zgodnie z zasadą polskiej gościnności. Znieśmy pedofilie w kodeksie karnym, bo w niektórych plemionach nie jest ona niczym złym, a teraz te plemiona nie czują się w Polsce dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.