Facebook Google+ Twitter

Roman Giertych: Solidarna Polska wróci do PiS

Według Romana Giertycha, powstanie Solidarnej Polski było reakcją polityków, należących do frakcji "ziobrystów" na marginalizację ich lidera, Zbigniewa Ziobry w Prawie i Sprawiedliwości.

Sonda

Solidarna Polska wróci do PiS?

 / Fot. Marcin Obara, PolskapresseZiobro z Kurskim obawiali się, że przy kolejnych wyborach do europarlamentu nie dostaną wysokich miejsc na listach wyborczych, dlatego postanowili założyć własną partię, która miała postawić w kłopotliwej sytuacji Jarosława Kaczyńskiego.

Giertych przewiduje, że Ziobro może wrócić tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nie zrobi tego wcześniej, ponieważ wie, co by go wtedy czekało w PiS.

Według byłego ministra edukacji, Ziobro poprzez swoje fatalne wystąpienie podczas marszu w obronie TV Trwam zaszkodził swoim przyjaciołom z partii: "Moim zdaniem po sobocie Solidarna Polska straciła ze dwa euromandaty. Bo z czterech, na które mieli szanse, zostały dwa, tylko dla Ziobry i Kurskiego. Tadeusz Cymański nie ma już szans" - mówi.

Giertych uważa, że powrót Solidarnej Polski do PiS, jest już przesądzony, a to co dzisiaj oglądamy to tylko teatr: "Już dziś wiadomo, że pójdą razem. Tyle tylko, że Ziobro nie może dziś wrócić do PiS. To by była pełna kapitulacja i powrót na kolanach. Więc te rozmowy będą się przeciągać tak długo, by się zakończyły przed wyborami".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 28.04.2012 19:49

Pan Roman Giertych urósł dla mnie do rangi wieszcza po tym, jak jego partia przewidziała skutki naszej akcesji do UE. Ponieważ obywatele wybrali według broszury "Tak dla Polski", to teraz: Polska jest członiem UE, wzrosło gospodarcze i polityczne bezpieczeństwo Polski, Polska ma korzystniejsze warunki rozwoju (wzrosły dochody i zmniejszyło się bezrobocie), Polska uzyskała dużą pomoc finansową z UE, rolnictwo zostało objęte ochroną a rolnicy uzyskują dodatkowe płatności, między Polską a UE znikły bariery celne i handlowe oraz mają Polacy pełną swobodę podróży i pracy w krajach UE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 28.04.2012 09:52

To jest niemożliwe . Ziobro stracił by wszystko a przede wszystkim by się zbłaźnił . Właściwie wg mnie Ziobro jest spalony politycznie i jako prawnik . Zbyt wcześnie awansował [ 35 lat ] i mu sodówka odbiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dżokej
  • dżokej
  • 27.04.2012 16:26

Nie ważne czy wróci ! Podziwiam końską twarz R. Gertysia ! Z takiego łba zrobiłbym pojemnik na odpadki ! On to chyba z rodziny Adamsów... Skurczybyk za szkolnictwo się zabierał !

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
  • kutas
  • 27.04.2012 12:47

wroci czy nie wroci zimny lech nie bedzie tanszy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 27.04.2012 09:57

A poparcie dla PO leci na zbity pysk ,hihihihihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.