Facebook Google+ Twitter

Roman Giertych: Tusk atakując Kościół wspiera PiS

Według Romana Giertycha, Donald Tusk nieco zagalopował się w drażnieniu kościoła katolickiego. Jego zdaniem, jedynym beneficjentem tej polityki może być Jarosław Kaczyński.

Roman Giertych w programie "Fakty po faktach" powiedział, że polskie społeczeństwo nie jest takie, jak je przedstawiają media głównego nurtu z "Gazetą Wyborczą" na czele. "Większość społeczeństwa polskiego ma charakter konserwatywno-liberalny". W taki sposób Roman Giertych odniósł się do diagnozy Janusza Czapińskiego, z której wynika, że Polacy są coraz bardziej lewicowi.

Były szef LPR stwierdził również, że wspieranie "lewej nogi" przez Tuska, jest wzmacnianiem PiS, tak jak to miało miejsce przed wyborami. Według Giertycha atakowanie Kościoła przez rząd już niedługo może przełożyć się na wynik następnych wyborów, podczas których 1/3 elektoratu PO zostanie w domach albo zagłosuje na PiS. "Jeżeli tak będzie, to Palikot zyska 1 punkt i będzie miał 9 proc, z kolei PiS zyska 9 punktów i będzie miał większość, i to jest groźne"- grzmiał Giertych.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 21.03.2012 23:32

GIERTYCH NA CAŁE SZCZĘŚCIE ZNIKNĄŁ Z SCENY POLITYCZNEJ RAZ NA ZAWSZE I BOGU DZIĘKI !!!!!! TEN CZŁOWIEK ZAZDROŚCI KACZYŃSKIEMU PONIEWAŻ TEN JAKBY NIE BYŁO ODNIÓSŁ SUKCES Z SWOJĄ PARTIĄ. GIERTYCH WYLECIAŁ PO DWÓCH LATACH I NADAL NIKT NIE CHCE O NIM SŁYSZEĆ. Widać, że bardzo go to boli dnia dzisiejszego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wydaje mi się by znaczenie miała orientacja polityczna Polaków. Sądzę, że znaczenie ma sama postawa Kościoła. Właśnie ona przesądza o sposobie patrzenia i odbierania hierarchów przez mieszkańców kraju, również tych mocno wierzących. To w coraz mniejszym zakresie są maluczcy poddani Kowalczyka czy Głodzia. Raczej coraz częściej patrzący mocno krytycznie na to, co te klechy wyprawiają z Kościołem, wiarą i krajem. Moje zdanie jest więc diametralnie różne od opinii Giertycha i od Czapińskiego - którzy zbyt łatwo chcą metkować społeczeństwo (a do wyborów chodzi coraz mniej ludzi - tylko ok 40 procent).

Komentarz został ukrytyrozwiń

PIS całkowicie nie jest katolickie. Jest za karą śmiercią. Jednak cherarchowie Kościoła udają że tego nie słyszą. Nie mieli by wtedy ani jednej parti w parlamencie. Jednak znając życie , lokalnie, biskupi dogadują się i z SLD , niejednokrotnie szybciej niż z PIS, i z Ruchem Palikota też by się dogadali. Żeby coś załatwić, często nie piętnują niemoralnego życia burmistrza, prezydentów miast itp. Pietnują szaraków. W naszej Ojczyżnie wszyscy są lewicowi na codzień w kościele prawicowi. A gdyby głosowano jawnie Ruch Palikota nie dostał by się do parlamentu. Pan Robert Leszczyński lider Ruchu Palikota na Warmii, publicznie zgłosił akt apostazji i posłem nie został. Myśle, że jagby tego nie nagłaśniał dzisiaj siedział by w ławie poselskiej. Szarak jak jest za aborcją nie wolno mu iść do komuni a PIS jest za karą śmierci i przystepują do komunii. Nie jeden poseł z SLD przyjmuję komunie i jest za aborcją. Schizofremia duchowa i polityczna to specyfika Polski. Pan Marek Jurek pokazał prawdziwy katolicyzm nie był za aborcją i dzisiaj wspomina czasy parlamentarny. Pan Robert Leszczyński ogłosił swój ateizm publicznie i marzy dalej. A jestem ciekawy czy pan Leszek Miller który wzruszał się kiedy spotykał się z papieżem jest ochrzczony. Mysle , że jest i z wiary nie zrezygnował wpisem do aktu chrztu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 21.03.2012 11:11

Wystarczy,że PiS "przemaszeruje" przez Warszawę obwieszczając tym samym,że jest partią wyznaniową(w Izraelskim parlamencie zsiadają tylko takie partie),a Platformie niejako z automatu wzrośnie poparcie.PO wspiera PiS,a PiS wspiera PO.Status quo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.