Facebook Google+ Twitter

Roman Hurkowski, dziennikarz sportowy, nie żyje

We wtorek 14 grudnia w Warszawie w wieku 61 lat zmarł Roman Hurkowski - jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich dziennikarzy sportowych.

Roman Hurkowski - polski dziennikarz sportowy, publicysta, autor książek poświęconych futbolowi od trzech lat zmagał się z chorobą serca, kilka dni temu trafił do szpitala z powodu zwykłej infekcji. Okazało się, że serce wspaniałego dziennikarza nie wytrzymało, przegrał walkę.

Przez wiele lat związany był z tygodnikiem "Piłka Nożna'', którego był redaktorem w latach 1998-2000. W latach 80. pisywał do solidarnościowego "Głosu Wolnego'' oraz współtworzył leksykon związkowy "Who’s who, What’s what Solidarność''. W środowisku sportowym znany był z tego, że miał ogromną wiedzę na temat piłki nożnej, był jak "chodząca encyklopedia". W 1987 roku jako jedyny znalazł w kadrze olimpijskiej reprezentacji Danii nieuprawnionego do gry zawodnika, dzięki czemu zamiast przegranej w statystykach do dziś widnieją walkower i trzy punkty dla biało-czerwonych. Był znanym felietonistą, a jego teksty można było czytać m.in. na portalu Reprezentacja.com.pl oraz e-Boisko.pl, których był redaktorem. Do historii przeszedł jako współautor pierwszej polskiej powieści o futbolu "Tajemnice Mundialu''. "Gazeta Wyborcza'' w 2005 roku jego książkę "Z piłką do Europy'' uznnała za najlepszą publikację sportową w swojej kategorii. Współpracował z Antonim Piechniczkiem i Andrzejem Strejlauem w tworzeniu banku informacji pierwszej reprezentacji.

Przez lata trzymał się na uboczu, zawsze na pierwszym miejscu był człowiekiem a dopiero później dziennikarzem sportowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.