Facebook Google+ Twitter

Roman Kluska na prezydenta Krakowa

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-05 09:26

Tajemniczym kandydatem PiS na prezydenta Krakowa, którego nazwiska nie chciał ujawnić w niedzielę premier Jarosław Kaczyński, jest Roman Kluska, były szef i twórca firmy komputerowej Optimus.

fot. MWMEDIA Udało się nam to w poniedziałek potwierdzić w dwóch źródłach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Roman Kluska otrzymał propozycję kandydowania, ale jeszcze nie dał ostatecznej odpowiedzi, czy wystartuje w wyborach. Działacze PiS nie ukrywają, że miałby on znacznie większe szanse niż dotychczas wymieniany senator Piotr Boroń, nie są jednak do końca przekonani, że Kluska się zgodzi.Już wcześniej był on przymierzany przez PiS do różnych stanowisk, ale nie zdecydował się zaangażować w politykę. - Jeśli nie Kluska, może to być ktoś bardzo dobrze znany, choćby z Warszawy. Musimy zdobyć Kraków - mówi jeden z krakowskich polityków PiS.

Z sondażu przeprowadzonego przez PiS wynika, że Piotr Boroń nie wszedłby nawet do drugiej tury. To skłoniło władze partii do poszukiwania lepszego kandydata, choć oficjalnie w stawce Boroń nadal się znajduje. Roman Kluska wycofał się z biznesu w 2000 r. Dwa lata później zatrzymało go CBŚ pod skandalicznym zarzutem wyłudzania VAT przez Optimusa. Został oczyszczony, a za "walkę z bezprawiem aparatu państwowego" otrzymał Nagrodę Kisiela.

Teraz prowadzi m.in. księgarnię wysyłkową Prodoks i zajmuje się hodowlą owiec. Zarobione miliony przeznacza na działalność filantropijną, m.in. budowę domów spokojnej starości i rozbudowę sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zajmuje 80. miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" w 2006 r. Jego majątek szacowany jest na 220 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że sam PiS nie jest tak wolnorynkowy jak jego ewentualny kandydat na prezydenta Krakowa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.