Facebook Google+ Twitter

Roman Kluska nie dał się namówić na kandydowanie w wyborach

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-06 07:29

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Roman Kluska, były szef i twórca Optimusa, nie zgodził się być kandydatem PiS na prezydenta Krakowa. Sam zainteresowany nie chce się wypowiadać.

Na pytania "Krakowskiej", czy dostał taką propozycję i czy ją odrzucił, Roman Kluska odpowiada niezmiennie: nie mam w tej sprawie nic do powiedzenia.

Poseł Andrzej Adamczyk, pełnomocnik PiS na okręg krakowski, utrzymuje, że nic nie wie o rozmowach z Kluską. Inni członkowie partii wiedzą jednak, że byłego szefa Optimusa namawiali do startu w wyborach ministrowie Ziobro i Wassermann, a w miniony czwartek miał się z nim spotkać premier Kaczyński.

- Szkoda, że nie wyszło. To byłby mocny kandydat - żałuje jeden zkrakowskich polityków PiS. - Trudno się dziwić, że nikt nic nie chce teraz mówić, bo chwalić się nie ma czym.

Według posła Adamczyka, premier, który w niedzielę wspominał o wystawieniu przez PiS bezpartyjnego kandydata na prezydenta, miał na myśli kogoś innego, a rozmowy z tą osobą trwają. - To naprawdę silny kandydat, który w starciu z urzędującym prezydentem i kandydatem PO mógłby odnieść sukces - dodaje poseł. Na ławce rezerwowej nadal znajduje się senator Piotr Boroń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.