Facebook Google+ Twitter

Roman Kluska: państwo przedsiębiorców doprowadza do ruiny

Znany polski przedsiębiorca był gościem VIII pielgrzymki przedsiębiorców do Krakowa Łagiewnik. W wystąpieniu podkreślił, że tworzenie głupiego prawa naraża państwo na niepotrzebne koszty, a uczciwych przedsiębiorców doprowadza do ruiny.

Roman Kluska / Fot. Przemysław KrólJuż po raz ósmy, 4 grudnia, Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent" zaprosiło ludzi biznesu na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik. Trzystu pielgrzymów z całej Polski przybyło, aby zastanowić się, jak "być bogatymi przed Bogiem".

Swoje spotkanie rozpoczęli celebracją Mszy Świętej, której przewodniczył ks. kard. Stanisław Nagy. W kazaniu kardynał podkreślał konieczność otwarcia się na Boga. - Każdy z nas - mówił - staje przed Bogiem z licznymi żądaniami, a jednocześnie nieczystym sercem. Powinniśmy przywitać Go należycie - podkreślał - bo Bóg przepełniony miłością do człowieka cały czas czeka na moment, w którym będzie on gotowy się na Niego otworzyć.

Kardynał, wspominając fakt wyniesienia na ołtarze papieża Jana Pawła II, nawoływał również: - Budujmy pomniki dobroci! Niech nasza radość z beatyfikacji polskiego Papieża nie będzie płytka. Apelował także o to, aby nie być obojętnym na niesprawiedliwość, nawet tę pod osłoną prawa. Koniecznym jest, aby społeczeństwo polskie odrzuciło maskę hipokryzji, zaczęło dostrzegać biedę i nieprawość. Zawalczyło o Prawdę. Kardynał zwrócił się również bezpośrednio do przybyłych: - Prostujcie drogi Pańskie! (…) Prostujcie ścieżki swojego sumienia!.

Kolejnym punktem programu był wykład w auli im. Jana Pawła II znanego polskiego przedsiębiorcy Romana Kluski - twórcy giełdowej spółki Optimus SA, Laureata Nagrody Kisiela 2003 za "Walkę z bezprawiem aparatu państwowego”, hojnego filantropa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.