Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22471 miejsce

Roman Paszke przerywa rejs

Uwagi na marginesie przerwanego rejsu dookoła świata pod wiatr.

 / Fot. T. Bolt, Dziennik BałtyckiZe smutkiem przeczytałem wiadomość o kolejnym przerwaniu przez Romana Paszke rejsu dookoła świata pod wiatr. Tym razem na przeszkodzie nie stanęła awaria sprzętu, lecz aura, która w okolicach przylądka Horn potrafi być naprawdę kapryśna. Skoro więc tak doświadczony żeglarz uznał, że nie jest w stanie dalej płynąć, to należy tylko przyjąć to do wiadomości i okazać mu szacunek.

Jeżeli on sam mówi, że jest już wyczerpany, a najbliższe prognozy przewidują wiatry wiejące z prędkością czterdziestu węzłów, to nikt nie ma prawa wymagać, aby nadal ryzykował swoje zdrowie i życie.

Okazuje się jednak, że wielu internautów nie jest w stanie zrozumieć dramatu Romana Paszke. Siedzą w ciepłych mieszkaniach i bezmyślnie wystukują na klawiaturach komentarze w rodzaju: "On mówi, że zabrakło siły He he. Przecież wiedział na co się szykuje. To nie Zalew Zegrzyński. Zrobił w jajo sponsorów i tyle. Z motyką na słońce też mogę polecieć i powiedzieć za chwilę, że się nie udało. Żenada. Jak tacy ludzie, którzy mają swoje hobby, bardzo kosztowne, potrafią namówić tzw. sponsorów i to nie raz. Dlaczego normalnie nie pracują i sami nie zarobią na to".

Rzecz jasna, żaden z komentatorów nie podpisuje się swoim nazwiskiem. Ot, siedzi i wylewa z siebie żółć. Tak jest najłatwiej – nic nie robić, tylko krytykować innych…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

A ja uważam, że nie ma powodu żeby podchodzić do tego na zasadzie "albo - albo".

Komentarz został ukrytyrozwiń

TVN24 transmitowała "uścisk ręki Tuska z Gowinem" przed posiedzeniem Rządu, gdyż kilka dni wcześniej jeden drugiemu powiedział wbrew...:)
Potwierdzam, samotny rejs dookoła świata pod wiatr zasługuje na więcej uwagi.
Podziwiam Romana Paszke i wierzę, że za ro dopnie swego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A moim zdaniem właśnie takich wiadomości jest za mało. Wielkie media w ogóle takie omijają koncentrując się na skandalach, tragediach i sensacjach. Naprawdę tęsknię do czasów, w których rejs polskiego żeglarza był naprawdę wydarzeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozwoli Pan, że sam będę decydował o tym, czym mam si przejmować a czym nie. Poza tym co ma piernik do wiatraka? Flota handlowa to zupełnie odrębny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że akurat z pogodą czyli z żywiołem jest mniejszym niż np wjechanie na płynący sobie beztrosko kontener czy coś w tym stylu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest naprawdę dramat żeglarza , przegrać z pogodą . Niebawem wyruszy ponownie , ta pasja działa jak narkotyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.