Facebook Google+ Twitter

Roman Polański opuścił szwajcarski areszt w Winterthur

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-03 17:24

Roman Polański został przeniesiony z aresztu w Winterthur w inne miejsce - powiedział IAR rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli. Nie chciał ujawnić, dokąd przewieziono reżysera.

 / Fot. FRANCESCA RUGGIERI /PAP Galli wyjaśnił, że reżyser został przetransportowany w inne miejsce ze względów bezpieczeństwa i dla ochrony jego dóbr osobistych. Jak dodał, zgodnie z zapowiedziami resortu sprawiedliwości, jutro Polański zostanie przewieziony do Gstaad, gdzie będzie przebywał w areszcie domowym.

Folco Galli przyznał w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że ogromne zainteresowanie mediów sprawą reżysera jest dla szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości problemem.

Dom w Gstaad jest przygotowany do tego, aby Polański mógł w nim odbywać areszt domowy. Specjaliści od zabezpieczeń i monitoringu zainstalowali urządzenia, które mają uniemożliwić mu ucieczkę.

8 dni temu szwajcarski Federalny Sąd Karny przychylił się do kolejnej prośby reżysera o zwolnienie go za kaucją. Jej wysokość to 4,5 miliona franków szwajcarskich, czyli ponad 12 milionów złotych.

Roman Polański został zatrzymany w Zurychu 26 września, na podstawie amerykańskiego listu gończego. Amerykanie zarzucają reżyserowi, że ponad 30 lat temu uprawiał seks z 13-latką, co w stanie Kalifornia jest uznawane za gwałt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.