Facebook Google+ Twitter

Roman Polański przyjedzie na festiwal w Locarno. 5 lat temu został aresztowany w Szwajcarii

Roman Polański pojawi się na 67. Festiwalu Filmowym w Locarno. Reżyser nie zraża się faktem, że 5 lat wcześniej został zatrzymany w Szwajcarii.

 / Fot. Georges Biard [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsAresztowanie Polańskiego 27 września 2009 r. w Zurychu odbiło się szerokim echem. Reżyser został zatrzymany na lotnisku na mocy nakazu aresztowania wydanego w 1978 r. przez amerykańskie organa ścigania. Roman Polański jest oskarżony w sprawie o gwałt na 13-letniej wówczas Samancie Gailey. Miało do niego dojść w domu Jacka Nicholsona.

"To, co stało się z Romanem w domu Jacka Nicholsona, było zdarzeniem bardzo nieprzyjemnym, ale krótkotrwałym. A reszta tego wieczoru, następny tydzień, rok... to był nieprzerwany ciąg nieprzyjemnych zdarzeń" - powiedziała w 2009 r. ofiara Polańskiego w programie Tomasza Lisa. Przyznała też, że wybaczyła reżyserowi i jest pewna, że żałuje on swego czynu.

W 2010 r. szwajcarskie Ministerstwo Sprawiedliwości odmówiło ekstradycji reżysera do Stanów Zjednoczonych. Został on zwolniony z aresztu domowego.

Sprawa Samanthy Gailey to nie jedyne tego typu oskarżenie wobec Polańskiego. W 2010 r. o molestowanie oskarżyła go Charlotte Lewis. Miało do niego dojść na planie filmu "Piraci" z 1986 r. Aktorka miała wówczas 16 lat.

Polański odbierze na Festiwalu Filmowym w Locarno nagrodę specjalną. Ma również wygłosić wykład dla młodych filmowców - podaje serwis rp.pl.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W sielankowej Szwajcarii nawet hula hop nie można sobie powiesić na przyrodzeniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.